20 yaşındaki genci çağ davası yüzünden öldürmüşler

Muğla’nın Bodrum ilçesinde 20 yaşındaki yapım işçisi Kenan Uzunay’ın başından silahla meftun halde ormanlık alanda bulunması ile ait 5 emanet gözaltına alındı. Kenan’ın soluk davası dolayısıyla öldürüldüğü kanıt edildi.

29 Ağustos Pazartesi günü akşam ezanı saatlerinde Bodrum- Güvercinlik arasındaki kat kenarında ormanlık alanda kimliği belgisiz ayrımsız naaş bulunmuştu. Gökçeler mevkiinde ezgi terasını geçtikten sonraki yara virajın olduğu bölgeye denize girmeye gelen 2 tendürüst, ormanlık alanda bir kişiyi esasen meftun halde buldu. İhbarın peşi sıra bölgeye gelen keyif ekipleri, şahsın hayatını kaybetmiş olduğunu belirleme etti. Bitirmiş ekipleri, görüngü yeri ve çevresinde açık çaplı inceleme yaptı. Olay yeri ve çevresinde dedektörle taharri yapıldı.

Üzerinden etiket çıkmadı

Fenomen yerinde ceset üstünde yapılan önceki incelemede başın peş kısmından sıkılan kurşunun alından çıktığı öğrenildi. Ayağında terlik ve üstünde şort tişört kâin şahısta kimlik çıkmadı. Ceset, ölü açımı için Muğla Adli Tababet Kurumu’na gönderildi. Uzunay’ın cenazesi ailesi eliyle alınarak memleketi Patnos’a götürüldü ve orada toprağa verildi.

Ceset, 20 yaşındaki inşaat işçisine ilgilendiren

Cesedin kime ilişkin olduğu ise devrisi gün mahsus oldu. Cesedin, Veca Patnos doğumlu 20 yaşındaki Kenan Uzunay’a ilgili olduğu ortaya çıktı. Uzunay’ın birkaç kamer önce Bodrum’un Turgutreis Mahallesi’ne geldiği ve yapım işinde çalıştığı bildirildi.

Telefonla konuşup evden daha çok, bire bir henüz dönmedi

Cinayete kurban revan gencin arkadaşları, olaydan bir gün ilk akşam saatlerinde Kenan Uzunay’ın telefonla konuştuktan sonradan ‘tamam abi geliyorum’ deyip kaldığı yerden ayrıldığı ve tıpkısı henüz ansız dönmediğini söyledi. Kenan Uzunay’ın şu anda cezaevinde kâin babasının 2008 yılında Veca’nın Patnos ilçesinde bambaşka tıpkı kişiyi, başına keserle vurarak öldürdüğü belirtilirken sormaca dem davası üstüne yoğunlaştırıldı.

Cinayetin nedeni koku davası artık

Soruşturma çerçevesinde İzmir, Isparta ve Burdur İl Inanma Müdürlükleri ile jandarma aracılığıyla eşzamanlı ameliyat yapıldı. Operasyonda M.D. ve F.K. İzmir’de, N.C. Isparta’da, Y.E. ve S.C. Burdur’da gözaltına alındı.

14 almanak soluk davasında öldürüldü

Soruşturmada cinayetin, 2008 yılında Dert Patnos’ta öldürülen adamın yeğeni N.C. tarafından öç ahzetmek için işlediği belirlendi. Cinayet takkadak N.C. ile gelişigüzel 2 kişinin daha olay durumunda olduğu kaydedildi. Cinayet simultane fenomen yerinde sıfır gayrı 2 kişinin ise arkalama ve yataklık suçlamasıyla gözaltına alındığı belirtildi.

5 münasebetsiz, işlemlerinin arkası sıra adliyeye atıf edildi. Şüphelilerin sevki sırasında bitirmiş açık asayiş önlemleri aldı. Şüphelilerden biri adliye girişinde basın mensuplarının sorduğu “Kenan’ın hastalık öldürdünüz, koku davası mı vardı” sorusuna “Haberim namevcut” şeklinde yanıt verdi. Şüphelilerin adliyedeki işlemleri sürüyor. – MUĞLA

Share: