Vekil Acılı, Kahramanmaraş’ta “Ailemizin Çınarları Festivali”nde konuştu Açıklaması

Karı ve Içtimai Hizmetler Bakanı Derya Acılı, Millî Ayak Ziyareti Programı kapsamında kısaca 26 milyon haneye gidileceğini belirterek, “Evde yaşlı, engelli, bala, ivinti var mı bunların değme birini belirleme ediyoruz. Bizim Bakanlığın yapacağı hizmetse lahzada namına getiriyoruz. Ama bizim dışımızda olan aynı şeyse ilgilendiren kuruma süratle yönlendiriyoruz.” dedi.

Karı ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Andırın Belediyesi ve Akdeniz Kahramanmaraş Dernekleri Federasyonu hisse senedi birliğinde Andırın ilçesinde “Ailemizin Çınarları Festivali” düzenlendi.

Bakan Izdıraplı, burada yaptığı konuşmada, Kahramanmaraş’ın şuara ve edebiyatçılar şehri olduğunu söyledi.

DÜRÜST Fırka adına asıl hedeflerinin konu kapı gezerek her vatandaşla karşı karşıya konuşmak olduğunu rapor eden Üzüntülü, sosyal ihtişam anlayışı kapsamında hizmeti vatandaşın ayağına götürdüklerini belirtti.

YANLIŞSIZ Fırka iktidarları boyunca Cumhuriyet tarihi boyunca yapılanlardan henüz fazlasının hayata geçirildiğine şehadet ettiklerini dile getiren Kederli, şunları kaydetti:

“Kahramanmaraş dahi bu hizmetlerden genişlik çok yararlanan illerimizin başında gelenlerden. AK Öğür iktidarı süresince hele bizim Bakanlığımızı ilgilendiren içtimai hizmetler ve sosyal yardımlar başlığı altında aşağı meslek açan hizmetler gerçekleştirdik. Sosyal hizmet ve toplumsal yardım mantığını değiştiren, hem bile konkre namına sonuçları itibarıyla katbekat beher başlıkta 4-5 bitirme genişlik az ayırt eden hizmetleri hayata geçirdik.”

“Vatandaşın ayağına revan toplumsal fehamet olgusunu namına getireceğiz”

Kederli, içtimai hizmet ve toplumsal müzaheret mantığını değiştirdiklerini anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizim sosyal hizmetlerdeki temel farkımız rica odaklıdan genişlik odaklı toplumsal hizmete intikal oldu. Vaktiyle vatandaş bir hizmetini soldurmak için, bir ihtiyacını eksiltmek için husus bap kurumları gezerken biz imdi vatandaşın ayağına gidiyoruz. Şimdi Millî Aşama Ziyareti Programı başlattık. İnşallah 85 milyon vatandaşımızın, tahminî 26 milyon hanemizin temas birine arkadaşlarımız gidecek. Eve gideceğiz. Evde buğulu, özürlü, çocuk, yol var mı bunların rastgele birini tayin ediyoruz. Bizim Bakanlığın yapacağı hizmetse hemen yerine getiriyoruz. Ama bizim dışımızda olan tıpkısı şeyse ait kuruma acilen yönlendiriyoruz. Önümüzdeki günlerde bu izlence kapsamında 10 bine yakın Sosyal Teavün ve Tesanüt Vakfı personelimiz, 5 bin ASDEP personelimiz hep 15 bin personel sahaya dağılacak. 26 milyon hanenin tamamına gireceğiz. Böylecene ihtiyacı olan vatandaşın ayağına giden toplumsal fehamet olgusunu hesabına getireceğiz.”

Program kapsamında mehteran ve ahali oyunları gösterisi düzenlendi, huzurevinde küsurat yaşlılar mini dinleti verdi.

Programa, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Ateşli, SELIM Öğür Kahramanmaraş Milletvekilleri Celalettin Güvenç, Ahmet Özdemir ve Habibe Öçal, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Reisi Hayrettin Güngör, Andırın Ilçebay Vekili Cuma Emeç, Andırın Belediye Başkanı Ahmet Doğan, Akdeniz Kahramanmaraş Dernekleri Federasyonu Başkanı Yunus Saf, sair ilgililer ile vatandaşlar katıldı.

Share: