Tuzla Belediye Reisi Kalem Erbabı: “İmamoğlu, ‘Şadi Musannif sendromu’ etkisinde”

Tuzla Belediye Başkanı Musannif: “İmamoğlu, ‘Şadi Yazıcı sendromu’ etkisinde”

“İmamoğlu, KİPTAŞ’ın yap sat sistemiyle yaptığı konutları belediyenin başarısı, kaynakların bereketi, tasarrufun gücü kendisine anlatıyor. Gerçeği çarpıtıyor. Esasen göz bağı yapmaya çalışıyor”

” İstanbul’un yapı stoğunu dönüştürmesi beklenen benzeri tehlikeli olan KİPTAŞ, İmamoğlu’nun yapım firması ayarına gerilemiştir”

İSTANBUL – Memleha Şehremini Şadi Kalem, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kendisiyle ilişkin sözlerine ilgili, “aslı faslı olmayan bazen iddialarla esasen fütursuz bir karalamaya imza atmış. Bizim projeyi çalmak istediğimizi, bize rağmen projeyi bitirdiklerini rapor etmiş. Yüzümüzün kızarması, üste morarması gerektiğini söylemiş. Lacerem aynı tayf dünyası var bilemiyorum. Ancak, bizim projeyi engel olmak istediğimiz iddiası aslı faslı olmayan ayrımsız dolma, benzeri iftiradır. Herhalde başkandaki Şadi Yazıcı sendromu unutkanlığa birlikte faktör oluyor” dedi.

Memleha Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, 31 Mayıs 2021 tarihinde katıldığı KİPTAŞ Tuzla Düz Evler projesinin esas atma töreninde Ekrem İmamoğlu’na proje alanının yeşil düz olduğunu, planlardaki yasal faikiyet kriterine uymadığını, Tuzla Belediyesi’nden proje onayı alınmadığını belirterek, vatandaşların tapu sürecinde mağdur olmaması için uyarılarda bulunmuştu. İddiaya bakarak Ekrem İmamoğlu da o günkü konuşmasında, Memleha Belediyesi’hangi yanlışa karşın projeyi desteklemesini, reçete aradıklarını ve açıklamaları uyartı kendisine aldıklarını belirtmişti. Anahtar teslim töreninde gene Kalem’nın projeyi baltalama ettiğini argüman fail İmamoğlu’na kaba reaksiyon gösteren Kalem, İmamoğlu’na içtimai medya üzerinden verdiği videolu cevapta, “Sayın komutan, törende yaptığı konuşmada şahsımı söz konusu yapmış. aslı faslı sıfır bazı iddialarla yine çekinmez ayrımsız karalamaya imza atmış. Bizim projeyi çalmak istediğimizi, bize karşın projeyi bitirdiklerini ifade etmiş. Yüzümüzün kızarması, hassaten morarması gerektiğini söylemiş. Nasıl ayrımsız fon dünyası var bilemiyorum. Ancak, bizim projeyi çalmak istediğimiz iddiası aslı faslı olmayan bir hile, benzeri iftiradır. Herhalde başkandaki Şadi Kalem sendromu unutkanlığa bile amil oluyor” dedi.

Başbuğ Yazıcı yaptığı açıklamada, “10 Mabeyin Cumartesi günü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nda gelişen Şadi Edip ve Memleha sendromuna maatteessüf benzeri el elan şahit olduk. Sayın Başbuğ, KİPTAŞ aracılığıyla yapımı tamamlanan 149 konutun tasdik töreni için Tuzla’daydı. Öncelikle KİPTAŞ’tan satın aldıkları dairelerine kavuşan 149 kişiye kalburüstü olsun dileklerimi sunuyorum. Evlerinde güle güle otursunlar” ifadelerine saha verdi.

“Kanuni haklarımızdan vazgeçtik, proje bu sayede bitti”

Başkan Yazar, “31 Mayıs 2021 tarihinde anne atma törenine ek, gani dileklerimi sunmuş, metin bire bir proje işleyişi üzere uyarılarımı bile yapmıştım. O toplantıda son adım kentlileşmiş bir şekilde uyarılarımı dikkate alacaklarını kendisi söylemişti. Proje alanı yeşil düz olduğu, yasal faikiyet kriterlerine uymadığı, Memleha Belediyesi’nden proje onayı alınmadığı halde, kanuncu haklarımızdan feragat ederek, bunların hiçbirini gündeme birlikte getirmedik. Proje bittiyse, bu sayede bitti. Yüzü kızarması müstelzim birisi varsa, bize teşekkür etmesi gerekirken, iftira atan Sayın İmamoğlu’dur. Ancak yaşadığımız, şahit olduğumuz kadarıyla başkanın yüzünün kızarma ihtimali bulunmayan. Bahsin bu kısmını benzeri tarafa bırakıyorum. Trajikomik tarafını kamuoyuyla benimsemek istiyorum” dedi.

“KİPTAŞ dönemlerinde yap satçı aynı inşaat firmasına dönmüştür”

Kalem, “Sayın komutan, KİPTAŞ’ın yap sat sistemiyle yaptığı konutları belediyenin başarısı, kaynakların bereketi, tasarrufun gücü olarak anlatıyor. Gerçeği çarpıtıyor. Gine göz bağı yapmaya çalışıyor. Nesep şudur: İstanbul’daki kentsel inkılap, kentsel restorasyon, mimarlık ve strüktürel regülasyon için kurulan KİPTAŞ, dönemlerinde yap satçı tıpkısı inşaat firmasına dönüşmüştür. Kocaeli’nin İzmit ilçesinde yap-sat modeliyle 143 göz özne KİPTAŞ, Memleha’bile bundan yemeden içmeden 6 lime aşkın bölük yapabilmiştir. İstanbul’un mukavim çokça ilçesi İzmit büyüklüğünde bile derece bulmamıştır. Kavi çokça ilçemizde, İzmit’e yaptığını birlikte yapamamıştır. Sayın komutan, bunun neyiyle övünüyor, derk etmek tür değil. İstanbul’un bina stoğunu dönüştürmesi muhtemel ayrımsız ciddi olan KİPTAŞ, Sayın İmamoğlu’nun inşaat firması ayarına gerilemiştir. Ne alemde yaşıyorsa yaşa, KİPTAŞ’ın bu gerilemesi, tarifsiz ayrımsız başarısızlıktır” ifadelerini kullandı.

“Başkanın kişi dönemiyle kıyaslayacağı biricik zaman Nurettin Sözen dönemidir”

Başbuğ Kalem Erbabı, “Sıkça kişi dönemini eski 25 yılla kıyasladığımızı söylüyor, Tuzla’üstelik kendi hayalinde kurduğu bu mukayese iddiasını ayrımsız kere elan tekrarlamış. Öyle tıpkısı kıyas hangi yaptık, hangi yapıyoruz. Sayın başkanın görev yaptığı bu dönemin kıyaslanacağı tek devir Nurettin Sözen döneminin İstanbul’udur. O kadar üstelik liyakatli değildir. 4 yılda Memleha’ya 149 bölük işleyen sayın başkana, Tuzla’ya TOKİ, büyükşehir ve Memleha Belediyesi eliyle kazandırdığımız basamak projelerini hatırlatmak istiyorum. Büyükşehir vasıtasıyla 3 bin 300, TOKİ ve Emlak Bölük yoluyla 12 bin 316, Tuzla Belediyesi aracılığıyla 2 bin 692, yani 18 bin 308 konuttan bahsediyoruz. Bütün 20 yılla kıyaslamaya çalışıyorsanız, 4 bin 500 göz yapmalısınız. Bellek var zihniyet var. 149 konutla, 18 bin 308 konutu zahir kıyaslayabiliriz kim? Bu kıyası yaptığımıza inanan varsa küçük orantısız ayrımsız zekası olması gerekir” dedi.

“İBB’nin büyüklüğüne ve gücüne reva işlemler yapın”

Edip, “Komutan benzeri tasarruftan, benzeri bereketten bahsediyor, bu artağanlık ve tasarrufun kime karşı ve ki üzere olduğunu bilmiyorum. Ne İstanbul’a hangi Tuzla’ya olmadığından ise eminim. Başkan benzeri başarıdan bahsediyor. Bire Bir muvaffakiyet değil muvaffakiyet pazarlaması var. Maatteessüf başkan, 2023 yılı bütçesi 115 milyar 250 milyon konsolide bütçesi, özlük ifadesiyle 318 milyar 848 milyon olan tıpkısı kurumun parasını alarak yaptığı 149 konutu ayrımsız başarı olarak pazarlamaktan çekinmiyor. Sayın İstanbul Büyükşehir Şehremaneti Başkanına sesleniyorum. Mahdut dönüş tez geçiyor. ve sizin çevrilmiş gününüz çok bir iki kaldı. Tik tak, tik tak, kasa kurulacak. Hiç olmazsa mütezayit sürede İstanbul’un, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin büyüklüğüne, gücüne, bütçesine yakışır işlemler yapın. Tayf dünyanızda kurduğunuz tıpkısı cidal zımnında bize tığ sallayıp, kendinizi nafile yormayın, üzmeyin” dedi.

Share: