Tıpkısı hastanın karnından 8 kilogramlık kütle çıkarıldı

Amasya’birlikte 54 yaşındaki aynı hastanın karnından ameliyatla 8 kilogramlık kütle çıkarıldı.

Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırı Hastanesine karın ağrısı ve şişkinlik şikayetiyle başvuran Kültürlü Ayça Kahraman’in tetkiklerinde, karnında yığın bulunduğu tespit edildi.

Yiğit’in karnındaki 8 kilogramlık kütle ameliyatla çıkarıldı.

Ameliyatı gerçekleştiren Kadın Hastalıkları ve Veladet Uzmanı Prof. Dr. Osman Fadıl Kişmiri, gazetecilere, Alp’in midesinin üstüne akıllıca sâdır geniş aynı yığın tayin ettiklerini anlattı.

Hasta kendilerine geldiğinde başlangıçta var olan ama boyutu çok sıradan kitlenin büyüdüğünü anladıklarını belirten Yağız, şunları kaydetti:

“Namına ameliyat önerdik. Yaptığımız 3 saat süren ameliyatla 8 kilogramlık yığın çıkardık. Hastamız gayet mebzul. Kudretli bir ameliyatı ekibimizle gerçekleştirdik. Tığ de hastamız birlikte mutlu oldu. Büyük tıpkı yükten kurtuldu. İkiz gebelik hamileliği kadar aynı karna sahipti. Haliyle onu rahatsız ediyordu. Koku almasını engelliyor, hareketlerini kısıtlıyordu. Demincek bunu aşmış oldu ve rahatladı.”

Alp ise tafsilatlı zamandır karnında kabarıklık ve balkı olduğunu dile getirerek, “Karnım haddinden fazla büyüdü. İkiz süt kuzusu büyüklüğünde karnım oldu. Beni bunaltmaya başladığında de hocama başvurdum. Osman hocam üstelik ilgilendi sağlıklı olsun benimle. Büyük bire bir boşalma oldu, çünkü kütle haddinden fazla nazik olduğu amacıyla hareketlerim haddinden fazla kısıtlıydı.” ifadelerini kullandı.

Share: