Sonuç zaman haberi! Trafik uygulamasında enteresan diyaloglar… Alkollü açkı kullanırken yakalandı, “Zavadak dayı kabil kaymakamlık yapmadık”

Gidiş Geliş uygulamasında ilginç diyaloglar… Alkollü miftah kullanırken yakalandı, “Zavadak dayı kadar kaza yapmadık”

“Bir dönme bunun başıma geleceğini biliyordum. Zavadak cesur üzere ilçe yapmadık”

0.83 promil alkollü sâdır sürücü, “Çokça mu?” diyerek polis güçleri memuruna sordu

AKSARAY – Aksaray’de alkollü miftah kullanırken polise yakalanan çoban adeta her gün alkol aldığını itiraf edercesine, “Tıpkı ahit bunun başıma geleceğini biliyordum ustam” dedi. “Amacımız ehliyetli miftah yutmak değil” diyen sürücü 0.83 promil alkollü çıkınca “Çok mu?” diye niteleyerek polis memuruna sordu. Polis Güçleri ve alkollü sürücünün enteresan diyaloğu anbean kameralara yansıdı.

Olay, Tacin Mahallesi Recep Tayyip Erdoğan Parkı aplikasyon noktasında yaşandı. Kentte erinç ve güvenin sağlanması için Aksaray Cumhuriyet Altını Başsavcılığı koordinesinde uygulama eden İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ve Gidiş Geliş Tescil ve Bakı Şubesi ekipleri uygulama noktasına yakın 42 RF 263 plakalı otomobili durdurdu. Ustalık ve ruhsat kontrolünden geçirilen güdücü Kesat G.’nin nakız ve hareketlerinden şüphelenen polis ekipleri sürücüye alkol testi yapmak istedi. Etanol testini duyunca muhtelif bahanelere sığınan çoban etil alkol metreyi üflememek üzere dakikalarca polis memurunu oyaladı.

“5 an bekleyip üfleyim, tıpkı sürü mesele kazanç”

1 sunum ispirto içtiğini belirterek ispirto testine almak istemeyen sürücü, “1 modül arpa suyu içtim eve gidiyorum, üfleme falan derken bir sürü iş menfaat. 5 zaman bekleyim o ant anca üfleyim abi. Sigara falan de içiyorum” dedi. Bire Bir müddet polis memurunu oyaladıktan bilahare alkol metreye üfleyen güdücü 0.83 promil alkollü bundan sonra. Polis Güçleri memurunun “0.83 promil alkollüsünüz” diye belirtmesi konusunda güdücü “Çok mu?” diye niteleyerek polis güçleri memuruna sorarken, polis memuru ise sürücüye kanuni sınırların üzerinde olduğunu anlattı.

“Amacımız tam dil fethetmek değildi”

Matbuat mensuplarının “Sebep alkollü vesile kullanıyorsunuz?” sorusuna önce “Öyle tahakküm tıpkısı istifham sordun kim” diye niteleyerek cümlesini tamamlayamayan sürücü konunun büyütüldüğünü tabir etti. Alkollü çoban ehliyetle alkolü birlikte karıştırarak, “Ağa, ehliyetli kurgu kaldırmak değildi amacımız, evimize gidiyorduk, laf büyütüldü anlıyor musun? Biraz elan tafsilatlı girer misin? Çokça mu alkollü, az mı alkollü diye niteleyerek” diye yanıt verdi. Matbuat mensuplarının kamerasından tasalı olan alkollü güdücü almaç yüzünden iletişim kuramadığını belirterek, “Amma ağa buradaki bahis haddinden fazla değişik. Kamerayı yüzüme tutmuşsunuz ben sizinle iletişim kuramıyorum şuan anlıyor musun” dedi.

“Ego kimseyi rahatsız etmek istemiyorum” dedi, aracını yöneltmek istemedi

Polis ekiplerince aracı yakınlarına ayrılmak maksut alkollü sürücü aracını birlikte başkasına atfetmek istemedi. Yoklamak istediğini tamlayan çoban polis güçleri memurlarına ilginç tıpkı teklifte bulunarak, “Abi demin ego biraz beklesem. Aplikasyon bittiği devir, benim alkolüm yasalı sınırlara gelince arabaya binip gidebilir miyim abi? Zira ego kimseyi taciz etmek istemiyorum bu saatte” dedi. Polis memurunun “Aracı otoparka çektirmek zorunda kalırım” ifadesi üzerine, “Öyle olmaz, o kadar vaktimiz bulunmayan diyorsunuz yani. Cezası hangi büyüklüğünde abi? Ehliyeti alıyor musunuz?” diye niteleyerek sordu.

“Bire Bir bölüm bunun başıma geleceğini biliyordum. Siz çok abartıyorsunuz”

Ehliyetine el konulacağını öğrenen sürücü bu seferde polis memuruna benzeri ayrıksı teklifte bulundu. İlk sefer yakalandığını belirten alkollü çoban, “İlk seferde ukubet ile olmuyor mu?” diye niteleyerek ehliyetini kaptırmak istemedi. Aynı müddet sonradan kendisini görüntüleyen basın mensuplarına dönen alkollü güdücü adeta her devir alkollü açacak kullandığını itiraf edercesine, “Tıpkısı dönme bunun başıma geleceğini biliyordum anlıyor musun ustam? Ama yani oluyor mu böyle? Kamerayı de yüzüme tutmuşun” dedi. Matbuat mensuplarının “Alkollü açacak kullanmanız oluyor mu?” sorusuna ise yaptığı hatayı kabul ederek, “Olmuyor peki” dedi ve “O antlaşma sebep kullanıyorsun sorusuna ise “O hat benzeri özdek değil. Normal aldım, bir tane içtim eve gidiyordum. Siz çok abarttınız olayı. Benim dosyam falanca yok ki” diye konuştu.

“Ehliyetimi alırsanız ego pazara gidemem ki”

İşlemlerinin yapılması amacıyla polis memurlarının yanına giden alkollü çoban bu defa birlikte polis memurlarından kendisini affetmelerini istedi. 6 kamer süreyle ehliyetine halk konulacağını öğrenen sürücü, “Abi demincek yeterlilik sizde mi kalacak? Ne büyüklüğünde devamlı kalacak? Amma abi 6 kamer süreyle ben o ahit pazara gidemem ki, bu pekâlâ olacak? Bunu lütfen düzeltelim. Çünkü ben pazara çıkıyorum. Zaman ego hata yaptım ama sizde beni affederseniz bende bir elan yapmayacağım abi” dedi. Polis memurları ise alkollü olmayan çoban belgeli bir yakanını çağırmasını isteyince, “Çağıracağım abi, Birkaç önceki anlattığımı dinledin değil mi abi? Arayım gelsin abi” dedi. Telefon almak üzere aracına gittiği sırada matbuat mensuplarına, “Geliyor musun abi?” diyerek seslenen çoban araçta telefonunun bulamayınca bu misil da matbuat mensuplarından telefon istedi.

“Zavadak çatal yürekli kabilinden ilçe yapmadık, Eve gidiyorduk”

2,5 yıl önceki Antalya’de 220 promil alkolle trafik kazası geçiren ve “Kırmızı ışıkta geçip bana zavadak vurdu, beni öldürmeye çalıştı. Güneş Tacı virüsünden mı kaçıyorsun” diyen alkollü sürücüyü hatırlatan alkollü güdücü, “Abi hatırlıyor musun? beş altı tek böyle çıkıyordu ya haberlere. Ben o yüzden çekiniyorum sana aksülamel gösteriyorum. Yanlış zeki yani anlıyor musun? Anca zavadak keleş kabil değil abi, tığ kaymakamlık falanca yapmadık anlıyor musun? Eve gidiyorduk” diyerek kendini savunmaya çalıştı.

Sürücüye alkollü vasıta kullanmaktan bin 823 TL para cezası kesilirken, ehliyetine 6 kamer süreyle ahali konuldu. Trafikten men edilen uzlaştırıcı otoparka çekilen sürücü ifadesi içerlemek üzere Polis Merkezi Amirliğine götürüldü.

Share: