Selçuklu’da 2022’de 4 bin 752 çiftin nikahı kıyıldı

Konya’nın forma Selçuklu İlçe Belediyesi 2022 yılında 4 bin 752 çiftin nikahını kıydı.

Selçuki Belediyesi Evlendirme Memurluğunda 2022 yılında 5 bin 67 çiftin nikah talebini kabul etti. Nikah talebi akseptans edilen 4 bin 752 çift nikah masasına oturarak mutluluğa olur dedi. Sene içerisinde 68 koşa izin belgesi ile Selçuki Belediyesi Nikah Memurluğuna müracaat yaparken 631 yabancı tabiiyetli vatandaş bile yine müracaatlarını yaparak Selçuklu’bile evlendi. Nikah Memurluğuna başvuran 167 koşa ise nikah işlemlerini başlatmasına karşın evlenmekten vazgeçtiklerini belirterek, randevularını tahrip etti. 80 çift ise Selçuklu Belediyesine yaptığı müracaat ile eksantrik benzeri ilde nikahının kıyılmasını istek etti.

“Eskimemiş evlenen çiftlerimize mutluluklar diliyorum”

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı de, yıl içerisinde punt buldukça nikah kıyarak kullanılmamış evlenen çiftlerin mutluluklarına ortak oldu. Başkan Pekyatırmacı yaptığı açıklamada, “Toplumumuzun çatı taşını oluşturan aile kurumuna aracılık etmekten memnuniyet duyuyoruz. Dünyaevi kurumu hoppadak iki kişinin kurduğu bir yapı değil toplumun geleceğinin bile nesir edildiği kutsi benzeri kurumdur. Bu manada temelinde ilişik, içtinap etmek ve hoşgörünün bulunduğu bire bir dünyaevi hayatı hem öz dünyamızı hem de içtimai hayatımızı güzelleştirir. Başvurularını belediyemize yapıp bu mutlu anlarına bizi dahi tanık fail cümle çiftlerimize ömür boyu mutluluklar diliyoruz. Bu sunturlu yuvalarında yetiştireceği çocukların vatana ve milletimize doğru evlatlar olmasını talep ederiz” dedi.

2022 yılında Selçuki Belediyesi’ne başvurarak evlenen tamlık çiftlere Selçuki Belediyesi eliyle Kuran-ı Cömert ve Türk Bayrağı bergüzar edildi. – KONYA

Share: