Samsun’da tekneden denize sakıt balıkçı kurtarıldı

Samsun’da ezgi halindeki teknesinden denize sakıt balıkçı ayrıksı balıkçıların sayesinde kurtarıldı.

Görüngü, Samsun’un İlkadım ilçesi Baruthane Balıkçı Barınağı açıklarında meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, balıkçı barınağından teknesi ile denize açılan balıkçı Cüneyt Kurşuncu (58), reviş halindeki tekneden denize düştü. Tekne ise yoluna devem etti. Olay 112 Evgin Davet Merkezi’ne malumat verildi. Denizin ortasında küsurat Cüneyt Kurşuncu apayrı balıkçıların sebebiyle kurtarılarak balıkçı barınağına getirildi. Burada kendisini muntazır esenlik personeline ve polise durumunun ongun olduğunu tamlayan Cüneyt Kurşuncu, ambulansla hastaneye müracaat etmek istemedi.

Samsun Inanma Müdürlüğü Bahir Limanı Yazıhane Müdürlüğü Sefine Adamları ve Azimet Hizmetleri Kesim Amirliği ekipleri, denizde tempo halinde olan balıkçı teknesine bot ile yaklaşıp üzerine atlayarak tekneyi durdurdu. Mıntıka henüz sonra eksantrik tıpkı balıkçı teknesi ile barınağa çekildi.

Balıkçı Cemal Lafçı, “Cüneyt Kurşuncu isimli arkadaşımız dengesini kaybederek denize düştü. Teknesi çalışır vaziyette olduğu üzere uzaklaştı. Onu gören polis güçleri arkadaşlarımız tekneyi durdurarak kontrol altına aldı. Bambaşka bir arkadaşımız denize sakıt arkadaşımızı buldu. Arkadaşımız sağ salim kıyıya getirildi” dedi. – SAMSUN

Share: