Salihli’de Halas Çarşısı ve Pazaryeri hizmete açıldı

Manisa’nın Salihli ilçesine kazandırılan kullanılmamış pazaryeri ve yan çarşısı cumartesi günleri bakım verecek.

Salihli Belediyesi aracılığıyla Halas Mahallesine kazandırılan eskimemiş pazaryeri ve taraf çarşısı, dualar eşliğinde açıldı. 71 tezgah ile 10 dükkanın bulunduğu Halas Çarşısı ve Pazaryeri cumartesi günleri hizmet verecek.

Sosyal belediyecilik anlamında yeni aynı projeyi hayata geçirdiklerini belirten Salihli Şehremini Anlaklı Kayda, “Eskimemiş pazaryeri ve semt çarşımız, Kurtuluş Mahallemize ve Salihli’mize alımlı çalımlı olsun” dedi.

Salihli Belediyesi eliyle 10 ayda yapımı tamamlanan ve 71 tezgah ile 10 dükkanın bulunduğu Halas Çarşısı ve Pazaryeri, Diyanet Cahillik Koordinatörü Mehmet Demirtaş eliyle yapılan dua eşliğinde esnafların ve vatandaşların hizmetine açıldı.

Açılışa katılan Salihli Belediye Komutan Yardımcıları Sağlam Durmaz, Mahmut Ülker Karaoğlu ve Serkan Sözer, 28. Dönme Mebus namzet adayı Yunus Ilgiyle, Halas Muhtar Sinan Akyol, Zabıta Müdürü Yoksulluk Dokunaklı, Uray ofis müdürleri ile Manavlar ve Pazarcılar Odası Başkanı İdris Özer, pazaryerini gezerek ilk defa tezgah açan esnaflara kırnak işler dileğinde bulundu. – MANİSA

Share: