Munzur Dağı’nın efdal kesimlerine kar yağdı

Munzur Dağı’nın faziletli kesimlerine kar yağdı

ERZİNCAN – Erzincan ile Tunceli arasında bulunan 3463 rakımlı Munzur Dağlarının yüksek kesimlerine kar yağdı.

Erzincan kent merkezinde akşam faal olana boğanak yağmur faziletkâr kesimlerde karaca dönüştü. Kar yağışı Munzur Dağlarının şahika noktalarını beyaza bürüdü. Faziletkâr kesimlerde yağan kar ile birlikte gelgel sıcaklığında düşüş yaşandı.

Öte yandan Hava Bilgisi 12. Havza Müdürlüğü ekiplerince yapılan son değerlendirmelere göre, zaman kesim genelinde hava modüler ve çok bulutlanmış, espaslı evcil görünmek için sağanak ve gök patırtılı bora yağışlı geçecek.

Hava sıcaklığının sezon normalleri civarında seyredeceği bölgede rüzgar cenup ve güneybatı yönlerden mutedil ara sıra sağlam (40-80 km/sa) ve gelişmemiş kesiksiz sıkıntı şeklinde esmesi bekleniyor.

“Kuvvetli rüzgar uyarısı”

Sabah saatlerinden itibaren bölge genelinde ( Erzurum, Erzincan, Bayburt ve Ardahan) rüzgarın, cenup ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve sıkıntı (40-80 km/saat) yer kayran hamleli sağlam fırtına (80 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve amut devrilmesi, yapı uçması ve ulaşımda aksamalar üzere olumsuzluklara karşı titiz ve müdebbir olunması gerekmektedir.

Share: