Milletvekili Akil, Yapraklı Deresi Mendireği’nde incelemelerde bulundu

SELIM Tümen Antalya Milletvekili Atay Akil, Kumluca ilçesinde yapılan Mavikent Yapraklı Deresi Mendireği’nde incelemelerde bulundu.

Aynı zamanda TBMM Akdeniz-PA Türk Grubu Başkanı birlikte olan Atay Aptal, Mavikent Mahallesi’nde taşkınları alıkoymak için düz yazı edilen Yapraklı Deresi Mendireği’nde incelemelerde bulunarak müteahhit firma ve DSİ yetkililerinden hikmet aldı.

Mendireğin yapımında sona gelindiğini belirten Aptal, “Mendirek hem deredeki taşkınları önleyecek hem dahi tor balıkçılarımız amacıyla bir köle yeri olacak. Bugünün rakamlarıyla yaklaşık 14 milyon kiralık tıpkısı envestisman. SELIM Parti siyaseti im siyasetidir, hizmet siyasetidir. Projeye destekleri için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Ekincilik ve Orman Bakanımız Vahit Kirişçi’ye, milletvekillerimize, DSİ Umumi Müdürümüze, DSİ Nahiye Müdürümüze ve ekiplerine teşekkürlerimizi sunarız.” dedi.

Göksu ve Gavur deresi ağızlarına de akarsu baskılarını çelmek gayeli kıran yapılarının planlanması, projelendirilmesi çalışmalarına bitmeme edildiğini anlatan Aptal, “DSİ ve Eriştirme ve Alt Çatı Bakanlığımız teknik ekipleri çalışmalara bitmeme ediyor. Antrparantez DSİ öz yataklarının temizliği konusunda de faaliyet yürütüyor.” diye konuştu.

Düşüncesiz’ya, Kumluca Kaymakamı Uğurlu Erdemir, Eriştirme Bölge Müdürü Serhan Özkanlı, YANLIŞSIZ Fırka Kumluca İlçe Başkanı Erol Uysal ve DSİ ekipleri üstelik zevcelik etti.

Share: