MHP Umumi Başkan Yardımcısı Saika: “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bir numara turda Sayın Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’ı seçtireceğiz”

MHP’nin “Yavaş Yavaş 2023, Ahilerle Gününüz Bereketli Olsun” temalı programı Kırşehir’den başlatıldı.

MHP Umumi Komutan Yardımcıları Yaşar Sebep, Çımbar Tığ ve Acı Pelin Yılık, milletvekilleri, Kırşehir İl Başkanı Arif Tığ ve partililerle “Adım Adım 2023, Ahilerle Gününüz Artımlı Olsun” programını başlattı.

MHP Kırşehir İl Başkanlığı’nı ziyaret fail umumi başbuğ yardımcıları ve beraberindekiler, henüz sonraları Kardeş Evran Veli’nin türbesinde yakarış okudu.

Burada gazetecilere açıklama eden Yaşar Saika, “Adım Adım 2023” programı kapsamında bölge, mülk, ilçe ve karye toplantıları gerçekleştirdiklerini, “Komşum nasılsın?” temasıyla ayrımsız program uyguladıklarını rapor etti.

“Adım Adım 2023, Ahilerle Gününüz Artağan Olsun” programını Ahiler diyarı Kırşehir’den başlattıklarını tamlayan Yıldırım, “Yıldızlı olan hareket yerlerimizi gezeceğiz, dertlerini dinleyeceğiz, artımlı günler dileyeceğiz.” dedi.

Esnafın çoğunluğunun Ahilik prensiplerine uyduğunu fakat bazılarının ise oportünizm yapmaya çalıştığını dile getiren Sebep, “Esnafımızın tıpkısı çoğu Ahilik prensiplerine uyuyor. Ara Sıra istisnalar de var. Gelişigüzel fırsatta fırsatçılık yapan ve aynı şekilde, hak etmediği halde ‘Asgari ücrete zam geldi, biz bile remiks koyalım.’ diyenleri birlikte görüyoruz. Buradan herkesi, bilcümle esnafımızı Cömertlik geleneklerine, göreneklerine ve ana prensiplerine uymaya davet ediyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Altılı Ganyan masanın namzet tespit süreci

Bir gazetecinin, “Altılı Ganyan masanın namzet belirleme sürecini şüphesiz değerlendiriyorsunuz?” şeklindeki sorusunu cevaplandıran Yıldırım, altılı masadakilerin alttan birbirlerine tekme atıp fevkani birbirlerine güldüklerini sav etti.

Altılı masadakilerin birbirleriyle aheste uğraş ortamında olduklarını istikbal süren Yıldırım, şunları kaydetti:

“seçkin aday üstünde müttefik kalırlar mı bilmiyoruz. Seçkin ki namzet olursa olsun bizim adayımız kesin, kararımız galiba. Allah nasip ederse Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bir numara turda Sayın Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’ı seçtireceğiz. Allah’ın izniyle bundan kimsenin endişesi olmasın. Ulusçu Hareket Partisi ve Topluluk İttifakı yerine parlamentodaki esas değişikliğini yapacak sayıya ulaşacağız.”

Genel başkan yardımcıları, milletvekilleri ve partililer, henüz bilahare üç gruba ayrılarak şehir merkezinde esnaf ziyaretinde bulundu.

Share: