Meram’da Şükran Kentsel Inkılap Projesi’nde eskimemiş bire bir kadem elan başlıyor

Konya’nın dalan Misyon İlçe Şehremini Mustafa Kavuş, Sahibata Mahallesi Minnettarlık Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde bitmeme fail Peş Adalar 2. Etap yapım alanında incelemelerde bulundu.

Erek Şehremini Mustafa Kavuş, kolaylıkla yükselen dev bütçeli Sahibata Mahallesi Minnettarlık Kentsel Inkılap projesinde incelemelerde bulundu. Başbuğ Kavuş, inşaatı bitmeme eden ‘Ense Adalar’ etabı ile ihalesi ve meydan teslimi yapılan 1. Etap inşaat alanını mülakat ederek icraat üzerine vukuf aldı.

“Gönül Borcu kentsel inkılap alanında eskimemiş aynı etapta elan yapım süreci başlıyor”

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, 20 bin 250 metrekare inşaat alanına cemaat ‘Şükran Kentsel Inkılap Projesi Üst Adalar’ etabı inşaatında incelemelerde bulunarak, icraat üzerine bilgi aldı. 2016 yılından bu yana bitmeme fail yıkımlar, hafriyat çalışmaları, çıkan bakaya ve akamete uğrayan süreçlerden bilahare başlayan inşaat süreciyle birlikte proje tamamlandığında, şehrin sunu güzel, bildirme nadide, sunu gözde ve hava merkezi yerlerinden biri olacağını söyleyen Komutan Kavuş, “Hoppadak Gaye değil Konya namına majör bu proje amacıyla Yer Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız ve Konya Büyükşehir Belediyemiz ilkin koyulmak için güçlü çok alım elini taşın altına koydu. ve nihayetinde bugünlere geldik. Bu etaptaki 6 adada kâin 18 yapının 16’sında inşaat serian yükseliyor. İkisinde de mail zamanda asıl atılacak. İnşallah söz sunulan antlaşma içinde da tamamlanacak. Bu çevirgeç ile benzeri müjdeyi henüz hemşehrilerimle benimsemek istiyorum. İçerisinde 158 dükkan 149 ofis kâin ve toplam yer alanı 15 bin 587 metrekare ve bütün yapım alanı üstelik 37 bin 904 metrekare olan 1. etabın bile ihalesi tamamlanıp meydan teslimini gerçekleştirildi. Andıran zamanda temeli atılıp inşaatına başlanacak inşallah. Konyamıza ve Meramımıza şimdiden körpe olsun” diye niteleyerek konuştu.

“Kentsel transformasyon bizim için koca hayatına verdiğimiz ehemmiyet ve duyduğumuz saygının benzeri ifadesidir”

Maksat Belediyesi kendisine yer sarsıntısı anından bu yana bölgede olduklarını ve depremzedelerin yanında durduklarını ifade fail Başkan Mustafa Kavuş, “Garaz Belediyesi olarak bir taraftan hareket bölgesinde yaraların sarılması için çalışmalara bitmeme ederken ilçemizde birlikte yatırımlarımız, hizmetlerimiz aksamadan devam ediyor. Bunda ekiplerimizin fedakarane çalışmalarının beraberinde oturmuş kurumsallığımızın de payı büyüktür. Bu icraat çerçevesinde sunma oylumlu projelerimizden Sahibata Mahallesi Minnet Kentsel Dönüşüm alanında devam fail çalışmaları inceliyoruz. Türkiye’nin yaşadığı asrın felaketi sebebiyle kentsel dönüşümün, mıhlı şehirleşmenin, sağlam yapıların önemi acı benzeri deneme ile çokça henüz gür anlaşıldı. Cenab-ı Hak milletimize ve insanlığa böyle teessürat yaşatmasın. Bizler böyle acıları yaşamamak yerine göreve başladığımız günden itibaren bu yönde korkulu adımlar attık, yetişkin yatırımlar ortaya koyduk, yapmaya de bitmeme ediyoruz. Minnettarlık Kentsel Inkılap Projesi bu yönüyle üstelik çok anlamlıdır ve mehabetli bire bir projedir. Kentsel inkılap bizim üzere adam hayatına verdiğimiz önem ve duyduğumuz saygının bire bir ifadesidir. Bir afet söz konusu olduğunda insanımızın burnu de kanamasın diyedir tüm bu çabalarımız” şeklinde konuştu. – KONYA

Share: