Kütahya ekonomi: Kütahya Cemevi, Denizlili firma vasıtasıyla mensur ediliyor

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın etken bağlantıyla katıldığı törenle temeli atık Kütahya Hacı Bektaş’ı Iye Cemevi, Denizlili KGY İnşaat eliyle inşa ediliyor.

Törende mütekellim Kütahya Valisi Uca Çelik, cemevinin yüklenicisi KGY İnşaat’a teşekkürname ederek “Biz hareket sürecinin hareket sürecinin belli tıpkısı sürede devam etmesini öngörürken Yüklenici firmamız salim olsun ana atma seviyesinden planlanandan çokça aceleci bir biçimde yatırımına devam ediyor. Gördüğünüz kadar ikinci katın table betonu dökülme aşamasına gelmiş. Planlamada inşallah tıpkısı aksaklık olmazsa Çokluk Evimiz Mart ayında hazır olacak. Dayanaklık Etmek pozitif iki kattan oluşacak. Antre katında yaklaşık 300 metrekarelik çokça amaçlı mağaza ve Toplama Evinin ihtiyacı olan içtimai donatılar vadi alacak. Gayrı mutfaktır, ölü yıkama hanedir gayrı müştemilatlar düzlük matlup. İkinci katında bile tekrar 300 metre karelik aynı kayran üstünde cem alanı oluşturulacak” dedi.

Cemevi inşaatının müteahhit firması KGY İnşaat Genel Koordinatörü Reşit Özçil ise ortaklık adına nitelikli sakıncasız yapılar sloganı ile akıntı ettiklerini belirterek “Denizli KGY İnşaat namına Kütahya’bile Kültür Sarayı adı altında gençlerin aktiflik yapabilecekleri, çokça amaçlı salonun bulunduğu, ölü yıkama merhale, tapınak ve kurban inikat yerlerinin olduğu tıpkı kayran. Kısaca 600 metrekare kadar bire bir table yapım alanımız var. Dört bükülmüş bir düz. Asıl atma töreni zaman Cumhurbaşkanımızın katılımı ile gerçekleşti. Biz buraya 29 Haziran’birlikte gelmiştik. 03 Mart 2023 tarihinde teyit edeceğiz. Vatandaşlarımızın ilgisi sakil merakla ve heyecanla inşaatın bitmesini bekliyorlar. İnşallah belirlenen tarihte teslim edeceğiz” diye niteleyerek konuştu. – DENİZLİ

Share: