Kuşbaşı 250 hesabına 99 liradan satılıyor! Cilt ve Benzin Kurumu’na vatandaşlardan okkalı ilgi

Et ve Benzen Kurumu Yozgat Satma Mağazası uğrunda sabahın er saatlerinden itibaren kuyruğa giren vatandaşların sayısında herhangi bir güzeşte gün artış yaşanıyor. Piyasaya bakarak henüz makul fiyata vücut ve kıyma kabul etmek isteyen vatandaşların oluşturduğu çokluk ilgi çekiyor.

220 LİRALIK KIYMA 89 LİRADAN SATILDI

Vatandaşlar kasapta kilosu 200 ila 220 beyninde satılan dana kıymayı 89 liradan, 200 ila 250 liradan satılan dana kuşbaşıyı ise 99 liradan aldı. Fakat eş mağazasında deri stokları mecbur olunca temas yurttaş 1’er kilogram kıyma ve kuşbaşı alabildi.

“SABAH 7.30’DAN BERİ BEKLİYORUM”

Kıyma almak üzere eş mağazasına geldiğin belirten Cafer Aksoy, “Kıyma almak için saat sabahleyin 7.30’dan beri bekliyorum. Burada 89 liralık diğer yerlerde 250 lira elan uygun olduğu için burada bekliyoruz. Geçmiş alamadık bugün almayı bekliyoruz ama o bile garanti değil.” dedi.

“DİĞER YERLERDE PAHALI ONUN İÇİN GELDİK”

Mustafa Ahu isimli vatandaş ise “Kıyma ahzetmek amacıyla bekliyorum, sıranın sunu sonundayım dışarıya bakarak daha makul, başka yerlerde fiyatlı onun amacıyla geldik.” şeklinde konuştu.

Mehmet Gül de, “Bir kilo deri alabildim, henüz çok vermiyorlar sabahleyin ezanından beri bekliyorum. Kıymanın kilogramı 89 liralık kasaplarda henüz çok makul olduğu üzere buradan alıyoruz.” ifadelerine vadi verdi.

Share: