Komutan Akçadurak: “Din görevlileri toplumda çokça majör benzeri görevi ifa ediyor”

Kütahya’nın Gediz İlçesinde, Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, Ilıca Termal Tatil Köyü Içtimai Tesislerinde din görevlileri ile tıpkısı araya.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası çerçevesinde mahalle ve köylerde görev eden kült görevlilerini Ilıca Termal Tatil Köyünde ağırlayan Başkan Akçadurak camiler ve diyanet görevlileri haftasını kutladı.

Ilıca Termal Dinlence Köyü Sosyal Tesislerinde planlı programa Gediz Müftüsü Sebahattin Turan, İlçe Müftülüğü Büro Müdürü Osman Orion, ADRB Vaizi Feyzullah Satılmış, Nasihatçi Erdoğan Tuna, Gediz Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Demirtaş, Hüseyin Cavlak, mahalle ve köylerde görev işleyen kült görevlileri katıldı.

Böyle evire çevire tıpkı organizasyonla aynı arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Gediz İlçe Müftüsü Sebahattin Turan, Gediz Belediye Reisi Aşure Ayı Akçadurak’a, Şehremaneti Meclis Üyelerine ve iş arkadaşlarına teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Başkan Akçadurak ise, “Camilerimizi şenlendiren, fehva katanlar din görevlilerimizdir. Din görevlilerimiz toplumda haddinden fazla kebir tıpkı görevi ödeme ediyorlar. Aydınlatıcı, ara bulucu, bütünleştirici görev anlayışıyla dini konularda halkımızın aydınlatılması, dinimizin arz akıllıcasına şekilde algı edilmesi, yaşanması, yaşatılması ve geleceğe aktarılması yönünde uca tıpkısı görev üstlenmişlerdir. İnsanımıza doğumlarından hayatlarının sonuna kadar ilahi kelamı ve emirlerini anlatarak manevi kirlenmeye bariyer olmaya çalışıyorlar. Seçme antlaşma seçme yerde imkanlarımızın ölçüsünde yanlarındayız. Mevlid-i Nebi Haftanızı, Camiler ve Diyanet Görevlileri Haftanızı kutluyorum” dedi.

Ilıca Termal Tatil Köyü Camii uğrunda hatıra fotoğrafı çekilmesiyle planlı izlence sona erdi. – KÜTAHYA

Share: