Kırgız milletvekili şifayı Kahramanmaraş’ta buldu

Kırgız mebus şifayı Kahramanmaraş’ta buldu

KAHRAMANMARAŞ Kırgızistan’dan Kahramanmaraş’taki özel hastaneye gelerek mecbur yöntemle bypass ameliyatı yapılan saylav sağlığına kavuştu.

Kırgızistan’da zihayat saylav Nadıra Normatova, ancak dışındaki bir klinikte göğüs ve soluk darlığı nedeniyle anjiyografi oldu. Tutku süreci bitmeme eden milletvekili, ülkesindeki hastanelerde ilişkin yöntemle operasyon yapılmadığı için Kahramanmaraş Özel Sular Yüksekokul Hastanesi’ni yeğleme etti. Milletvekiline burada ful bağlı bypass ameliyatı yapılarak sağlığına kavuştu. Ameliyatının gerçekleştirilen mebus 5 zaman sonra taburcu edilerek ülkesine kafasız döndü.

Kalp Damar Cerrahi Doç. Dr. Erdinç Eroğlu, “Kırgız vatandaşı ve benzeri zamanda orada saylav. Bağır ağrısı ve soluk darlığı nedeniyle sıkıntılı dışındaki benzeri klinikte anjiyo oluyor. Ancak orada merbut bypass olmadığı için arayışa giriyor ve bize ulaşıyor. Kendisi ile görüştük tomografisine bakıp ilişkin bypass olması amacıyla ameliyatın akla yatkın olduğunu ilettik. Kendisi de Kahramanmaraş’taki hastanemize geldi ancak, Kırgızistan Cumhurbaşkanı namına devlet faik hizmet nişanı verecekmiş gitti ve vurdumduymaz döndü. Sadık yöntemle koroner bypass ameliyatını gerçekleştirdik. Bugün 5. günümüz ve taburcu oldu. Kendisi ile evire çevire kardeşliğimiz oldu” dedi.

Kalp Huy Cerrahi Prof. Dr. Mehmet Acıpayam ise, “Bizim hastanemize gelen Kırgız milletvekilini en gani şekilde ağırladık. Hem bir ablamız oldu hem da aynı kardeşimiz. Biz Türkiye – Kırgızistan kardeşliğine reva şekilde ağırlayıp ameliyatını yaptık. Bizlere inandığı üzere teşekkürname ederiz” diyerek konuştu.

Türkiye’dahi iflah bulduğunu tamlayan Mebus Normatova ise, Sular Yüksekokul Hastanesi’nde ameliyat geçirdiğini ve sağlığına kavuştuğunu anlatım ederek emeği geçen doktorlara teşekkürname etti.

Share: