Kayınvalidesini öldürdü, kayınpederini yaraladı, eşi kaçarak canını kurtardı

MANİSA’nın Salihli ilçesinde Mehmet E. (22), boşanma aşamasında olduğu ve ayrı yaşadığı eşi Fadime E.’nin (19) ailesinin evinde sâdır tartışmada kayınvalidesi Sabriye Karakaya’yı (39) bıçaklayarak öldürdü, kayınpederi Mehmet Karakaya’yı (49) ise yaraladı. Mehmet E.’nin eşi Fadime E., evden kaçarak canını tahakküm kurtardı.

Olay, evvel tün saat 23.00 sıralarında Sarıpınar Mahallesi’nde meydana geldi. Mehmet E., metrukiyet aşamasında olan ve aynı süredir ayrı yaşadığı eşi Fadime E. ile uylaşmak amacıyla kayınvalidesi Sabriye Karakaya ve kayınbabası Mehmet Karakaya’nın evine gitti. Muhit arasındaki müzakere sırasında boşanma meselesi yüzünden ağız dalaşı daha çok. Tartışmanın büyüyüp kavgaya dönüşmesi konusunda Mehmet E., kayınvalidesi ve kayınbabasına bıçakla saldırdı. Sabriye Karakaya ve Mehmet Karakaya kanlar içre yere yığıldı. Fadime E. ise evden kaçarak canını kurtardı. Olayın peşi sıra 112 Evgin Çağrı Merkezi’ni arayıp, durumu bildiren Mehmet E., evden uzaklaştı. İhbar üstüne olay yerine evgin sağlık ve polis ekipleri gönderme edildi. Yaralılar görüngü yerindeki ilk müdahalenin peşi sıra hastaneye kaldırıldı. Sabriye Karakaya, doktorların tamlık müdahalesine karşın hayatını kaybetti. Ağır yaralanan Mehmet Karakaya’nın ise keyif durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

SUÇ ALETİYLE YAKALANDIPolis ekipleri, olay yerinden kaçan Mehmet E.’yi saklandığı Çakaldoğan Mahallesi’nde suç aleti bıçakla yakalayıp, gözaltına aldı. Berbat Mehmet E.’nin emniyetteki işlemlerinin peşi sıra adliyeye atıf edileceği belirtildi.Soruşturma sürdürülüyor.

Share: