KASTAMONU – Bozkurt’ta selden beis gören 10 esnafa eskimemiş dükkanları verildi

Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde geçen sene 11 Ağustos’ta yaşanan selde dükkanları yıkılan 10 esnafa eskimemiş hisse senedi yerleri ad çekme ile konfirmasyon edildi.

Bozkurt Türk Çağ Meydanı’nda selde yıkılan dükkanlar adına yapılan 10 hisse senedi yeri, ad çekme çekilmesinin arkası sıra türe sahiplerine verildi.

Kaymakam Hedef Atıcı, Bozkurt Haddinden Fazla Programlı Küçük Asya Lisesi Salonu’nda yapılan ad çekme töreninde, aksiyon yerlerini teyit ettikleri için mutlu olduklarını söyledi.

İlçede dokunaklı tıpkı mesai bulunduğunu tamlayan Atıcı, “Yolları, köprüleri, natürel gazı, dükkanları, evleriyle devletimiz kortej verdiği şeyleri yapmaya devam ediyor. Keşke birey kaybımız tek olmasaydı.” dedi.

Daha önceki dükkanların büyüklüğü ile zaman verilenler ortada fark olması halinde hesaplama yapılacağını anlatan Atıcı, “Bu ayırt, mülk veya başka tıpkı dükkan kendisine adalet sahiplerine verilecek. Bu hesaplamalar önümüzdeki süreçte yapılacak. Hep bahtiyar şekilde eskisinden henüz iyisine kavuşacak. İlçe meydanında 13 dükkan ve 1 ilişkin alım satım yeri yapıldı. Dükkanların biri ulus kıraathanesi olacak, başka ikisinin de kurasını şimdi çekmiyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Atıcı, devletin kamu gücüyle Bozkurt’ta olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Devletimiz cemi kamu kurum ve kuruluşlarıyla Bozkut’ta elinden geleni sonuna kadar yapmaya çalışıyor. 10 dükkanımızın kurası çekiyoruz amma biraz kamer süresince biten dükkan sayısı 70’i bulacak. Konutlarla ait da çalışmalarımız var. Konutlarımızda da kuraları bu ay içre planlıyoruz. Öncelikle bodrum katlarının, sonraları de farklı hak sahiplerinin kura çekimi olacak. Sizden istediğimiz, dükkanları aldıktan sonraları aynı zaman ilk işlerliğini kazandırmanız.”

Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Oktay Marşap dahi Bakanlık eliyle TOKİ yoluyla yapılan dükkanları adalet sahiplerine teyit etmenin mutluluğunu yaşadıklarını rapor etti.

Konuşmaların peşi sıra noter huzurunda ad çekme çekimi gerçekleştirildi.

Programa Belediye Reisi Yaşamış Üzüntülü, AFAD Kastamonu İl Müdürü Maksat Minder ile vatandaşlar katıldı.

Share: