Karaman’da 8 günce bebeğe önsezi ameliyatı yapıldı

Karaman Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’nde 8 günlük bebeğe his ameliyatı gerçekleştirildi.

İl Keyif Müdürlüğünden yapılan yazılmış açıklamada, 8 devir önce Konya’bile dünyaya mevrut ve damarlarında kalıntı soluk ile saf kanın birbirine karışması sonucu ağır sıklet duygu hastalığı kâin bebeğin Karaman Terbiye ve Araştırı Hastanesi’ne sevkinin gerçekleştirildiği belirtildi.

Burada Çocuk Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Hayrullah Kahraman vasıtasıyla yapılan tetkiklerin ardından bebeğin operasyona alındığı aktarılan açıklamada, “Cerrahi yapılabilmesi üzere akciğer damarının nereden çıktığı kabil durumun değerlendirilmesi amacıyla anjiyo yapıldı. Akciğer damarının yeri netleştirilerek, tutkun cerrahi operasyona hazırlandı.” ifadesine vadi verildi.

İl Sağlık Müdürü Adnan Mermi de yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

“Karamanımızda vermiş olduğumuz afiyet hizmetinin kalitesi akıbet yıllarda az çok hızlı artmaktadır. Hizmet kalitemizin artmasının alanında kalburüstü doktorların tıp fakültesi tarafından ilimize kazandırılmasının etkisi oldukça fazladır. Elan geçtiğimiz yıllarda ayrımlı illere sayrı atıf ederken, bugün ilimize dışarıdan sökel akseptans etmekteyiz. Bu sükse doktorlarımızın ne büyüklüğünde deli dolu ve branşlarında ehlivukuf olduklarının kanıtıdır. Karaman halkımıza bu hizmetleri gerçekleştirirken, sağlık ordumuzun güçlenmesine katkıda kâin zer emek arkadaşımız hocamıza teşekkür kadir, başarılarının devamını dilerim.”

Share: