Jorge Jesus’un öğrencisi Ronaldo’yu bile gölgede bıraktı! İşte Dünya Kupası’na mühür vuran beşer: Gonçalo Ramos

Fenerbahçe Maharet Direktörü Jorge Jesus’un Portekiz’in bakir yıldızı Gonçalo Ramos’u altyapıdan çıkarıp yıldızlaştıran emanet olduğu ortaya çıktı.

İSVİÇRE MAÇINDA NÜMAYIŞ YAPTI

Portekiz, Acun Kupası’nda İsviçre’yi 6-1’lik skorla geçti ve Gonçalo Ramos performansıyla büyüledi. Cristiano Ronaldo’nun hesabına önce 11’de sahaya çıkan Ramos, İsviçre maçında hem şekil-trick hem bile asist yaptı. Nasip oyuncunun kariyerinde kocaman yerlere gelmesini sağlayan ismin Jorge Jesus olması dikkatlerden kaçmadı.

JORGE JESUS FARKI

Geçtiğimiz sezonun evvel yarısında Benfica’yı çalıştıran Jorge Jesus, Portekiz ekibindeki son döneminde Gonçalo Ramos’a bile elini değmişti. Ramos daha 19 yaşındayken, bugünlerde Fenerbahçe beceri direktörü olan Jesus, kalburüstü futbolcuyu 12 maçta sahaya çıkarmış ve 4 gol kaydettirmişti.

ESKİ ÖĞRENCİSİ

Jesus, 2021-2022 sezonunda çalıştığı natamam dönemde ise tüm 22 resmi maçta Ramos’a görev vermişti. Ünlü topçu, maharet adamın ayrılmasından sonradan takımda kalmaya bitmeme etti ve o mevsim içerisinde 46 resmi karşılaşmada görev yaparak 8 gol, 4 asistlik ayrımsız katkı verdi.

Share: