İYİ Partili isimlerden CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun sözlerine kaba huruç: Akşener bize bunu sorsa utanırdık

Adı sıkça Cumhurbaşkanlığı adaylığı üzere anılan Cumhuriyet Ahali Partisi (CHP) Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde gürültülü getiren bir danışma yapmıştı. Kılıçdaroğlu, adaylığını açıkladığı şeklinde yorumlanan konuşmasında, “Hürriyet, türe, adalete teşne halka kurtuluşu beraber getireceğiz ama şunu da daha çok bilmek zorundayım. Kıytırık benimle gelişigüzel misiniz? Bazılarınızın sesi çıkmıyor. Bazılarınızın üstelik atlaya zıplaya ya dahi gönülsüz kötülük verdiğini dahi görüyorum. Amma imdi karar verin. Beraber yenecek miyiz, yenmeyecek miyiz? Benimleyseniz benimle olduğunuzu birlikte artık yararlanmak istiyorum. Sırtımı size yaslayacağımı tanımak istiyorum. Benimle alay malay misiniz?” demişti.

SÖZLERİ IRI CURCUNALI GETİRDİ

İstanbul Büyükşehir Şehremaneti (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Temas koşulda Sayın Genel Başkanımızın yanındayım” ifadesini kullanmıştı. Ankara Büyükşehir Şehremini Mansur Ağır dahi bir paylaşım yaparak, “Adaletli yarınlar, rahat bir ati üzere her zaman yanınızdayım” mesajını vermişti. CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun toplantıya ıstampa vuran sözleri sonrası çokça sayıda sosyal iletişim araçları kullanıcısının ‘yanındayım’ etiketiyle paylaşımlar yapmasının arkası sıra hashtag, Twitter’bile gelişmemiş sürede TT olmuştu.

“AKŞENER BANA SORSA UTANIRDIM”

Fakat bu sözlerin kesim ortağı İYİ Tümen aracılığıyla haddinden fazla uz karşılanmadığı tez edildi. Ayrıca İYİ Fırka Müessis GİK Üyesi Tamer Kayaalp, toplumsal medya hesabından, “Bir zaman umumi başkanımız Akşener, bize dönüp, ‘Benimle misiniz?’ derse ben kendim ve yol arkadaşlarım adına utanırım” paylaşımı yaptı.

DESTEK DA GELDİ

Bu paylaşımın altında apayrı ayrımsız İYİ Partili Lütfü Türkkan birlikte bindi mesajı paylaştı. İYİ Öğür Kocaeli Milletvekili Türkkan, ‘ego dahi’ yazarak Kayaalp’le benzeri fikirde olduğunu belirtti.

Share: