İsveç’te Paludan’ın provokatif eyleminde Türk büyükelçiliğini latif sebebi ortaya imdi: Cumhur Reisi Erdoğan kasıt makbuz

İsveç’te begayet sağcı siyasi Paludan, hafta sonu Stockholm’deki Türkiye Büyükelçiliği uğrunda skandal bir fenomen gerçekleştirerek Kuran-ı Kerim yaktı. Bu kötü hücum birlikte Türk büyükelçiliğinin önünün seçilmesi birlikte dikkatlerden kaçmamıştı.

“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN UĞUR ALINDI”

İsveç’te bulunan Çalar Partisi Umumi Başkanı Mikail Yüksel bile Haberler.com Youtube kanalına katılarak bunun nedenini ilk kez açıkladı. Yüksel, “Türk büyükelçiliğinin seçilme sebebi sayın Cumhurbaşkanımızın İsveç’te yaşanan PKK olaylarına verdiği tepkidir” diyerek hedefin Cumhur Reisi Erdoğan olduğunu söyledi. Buradan üstelik anlaşılacağı üzere böylece çirkin hareketli da hem İslam hem de Türkiye’ye atak ergin oldu.

“İSVEÇ NATO’YA UZUV OLMA UMUDUNU YİTİRDİ”

Yüksel ayrıca, “Bu tuhaf akın sonrasında İsveç NATO’ya uzuv olabileceğini düşünüyor mu?” sorusuna, “İsveç kamuoyu NATO’ya organ olma umudunu dahi tamamen yitirdi” ifadelerini kullandı. Bunun yanı sıra Yüksel, İsveç makamlarının bu tuhaf saldırıyı düzenleyen Paludan’a her yaptırım uygulamayı düşünmediğini da söyledi.

Share: