İlk misil düzenlenen Tekerlekli Koltuk Floor Curling turnuvasının şampiyonları muhtemelen oldu

Türkiye’birlikte ilk defa düzenlenen Tekerlekli Sandalye Floor Curling turnuvasında şampiyonlar muhtemelen oldu. İki dönem süren mücadelelerde erkeklerde Sivas Gençlik Spor Kulübü, kadınlarda ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü bir numara oldu.

Tekerlekli Sandalye Floor Curling Türkiye Klasman Şampiyonası, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ile ortaklaşa gerçekleştirildi. Mücadeleye; Sivas, Erzurum ve Kocaeli’den sporcular katıldı. 6-7 Çatlak tarihlerinde düzenlenen ve 2 periyot süren müsabakalar, Kocaeli Darıca İlçe Spor Müdürlüğü Darıca Deneyimsizlik Merkezinde gerçekleştirildi.

Kazananlar belli oldu

Müsabakada takımlar; eş ve erkek takımı ile muğlak takımlar tevessül etmek için 2’şer sporcudan oluştu. Müsabakalara, Kocaeli Spor üstelik Ben üstelik Varım Tekerlekli Koltuk Curling Takımı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü, Sivas Toyluk Spor İl Müdürlüğü Tekerlekli Koltuk Takımı, Sivas Şekerspor Takımı ve Sivas Okçuluk Spor Kulübü, Erzurum Sülale ve Toplumsal Politikalar Spor Kulübü katıldı. Bitiş maçları ise Sivas ve Kocaeli beyninde oynandı.

Kadınlarda, Kağıtspor birinci, Sivas Deneyimsizlik Spor Kulübü ikinci, Ego da Varım Tekerlekli Koltuk Floor Curling Takımı üçüncü, Erzurum Aile ve Toplumsal Politikalar Spor Kulübü ise dördüncü oldu.

Erkeklerde müsabakaları, Sivas Gençlik Spor Kulübü birinci, Kağıtspor ikinci, Sivas Şekerspor Kulübü üçüncü, Ben de Varım Tekerlekli Sandalye Floor Curling takımı dördüncü, Sivas Gençlik Spor Kulübü ise beşincilikle tamamladı.

Karmalarda ise Kağıtspor birinciliği göğüslerken, Sivas Bilgisizlik Spor Kulübü ikinci ve Ego de Varım Tekerlekli Koltuk Floor Curling Takımı üçüncü oldu. – KOCAELİ

Share: