HKP Genel Sekreteri Kıran: “Ölümle sıtma beyninde yeğleme düzenlemek zorunda kaldığımız üzere Millet İttifakı adayı olan Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğiz”

– HKP Umumi Sekreteri Kıyamet: “Ölümle sıtma ortada tercih fethetmek zorunda kaldığımız için Kavim İttifakı adayı olan Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğiz”

ANKARA – Halkın Kurtuluş Partisi Genel Sekreteri Kıyamet, “Ulus İttifakı’na çetin eleştirilerimiz var, haddinden fazla iri aynı beklentimiz namevcut ama anif deyimle ölümle teshin ortada yeğleme açmak zorunda kaldığımız amacıyla Millet İttifakı adayı olan Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğiz” dedi.

HKP Genel Sekreteri Sait Kıyamet, 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve saylav seçimleri için değerlendirmelerde bulundu. Kıran, “On binlerce insanımızın canına, yüzbinlerce insanımızın yaralanmasına, bakımsız halkımızın dişinden tırnağından arttırarak, yıllarca alın teri dökerek edindiği bilcümle birikimlerin namevcut olmasına mülk olan, 11 ilimizi, 15 milyon insanımızı etkileyen, hiçbir ant unutmayacağımız, unutturmayacağımız deprem felaketi günlerinde yeni ayrımsız seçime akıllıcasına gidiyoruz” diyerek konuştu.

“Partimiz 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak seçimlere 600 Mebus adayıyla katılıyor”

HKP kendisine serencam seçimlere 81 ilde 550 mebus adayı ile katıldıklarını ifade fail Facia, “Partimiz 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak seçimlere 600 milletvekili adayıyla katılıyor. Millet İttifakı’na gösterişli eleştirilerimiz var, haddinden fazla iri bir beklentimiz bulunmayan ama sert deyimle ölümle teshin beyninde tercih boşaltmak zorunda kaldığımız üzere Budun İttifakı adayı olan Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Share: