Galibiyet Ultra Maratonu, Kocatepe’den başladı

Nazik Galibiyet’in 100. Yılı zımnında planlı Galibiyet Ultra Maratonu, Kocatepe Anıtı’ndan başladı.

Nef Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Burcu Yılmaz, Yengi Ultra Maratonu’nun başlangıcındaki törende, bir ulusun yeniden doğuşunun ve zaferle sonuçlanan mücadelenin başladığı bu topraklarda bulunmanın çok balaban tıpkı alım olduğunu belirtti.

Milli savaş ruhundaki inancı, gücü ve azmi hatırlatmayı hedefleyen ve geleceğin sorumluluğunu haiz ultra maratonun, Nef Vakfı aracılığı ile şehit ve gazi çocuklarının eğitimine üstelik destek olacağını dile getiren Yılmaz, “Aldığımız seçme nefesin kıymetinden ilham alarak kurduğumuz Nef Vakfı yerine, bu vatana ve geleceğimize verecekli olduğumuzu biliyoruz. Balaban Galibiyet’in 100. Yılı vesilesiyle düzenlediğimiz Galebe Ultra Maratonu’nda birlikte koşarak, muazzez kahramanları selamlamak, onların gücünü, inancını, bağlantı ve beraberlik bilincini uyarmak ve neşelendirmek istiyoruz.” diyerek konuştu.

Konuşmaların peşi sıra Kocatepe’den başlayan, Kütahya- Dumlupınar, Manisa- Salihli, Turgutlu ve İzmir-İnciraltı güzergahında devam edecek Utku Ultra Maratonu’nun 7,5 kilometre süren umum etabı Agah Koca Şehitliği’nde tamamlandı.

6 gün sürecek ultra maraton boyunca koşucular, rota üzerinde Sancaktar Mehmet, cepheye mermi taşıyan Zehra Temel, Halime Çavuş ve Sürücü İsmail’in amacında 100 sene öncesinin milli uğraş azmini ve imkansızlıklarını baziçe fail çadırlarda konaklayacak.

Zafer Ultra Maratonu, 4 Eylül alım satım haset İzmir Cumhuriyet Meydanı’nda sona erecek.

Share: