Eskişehir’de balık fiyatları

Eskişehir’da balık tezgahlarının bildirme fiyatlı balığı kilosu 350 TL’den satılan somon, genişlik huzursuz balık ise kilosu 50 TL’den satılan ateş balığı oldu.

Uzun yılların arkası sıra Karadeniz’bile ilk defa hamsi ve sivri berenarı mübarek artık. Genel olarak bu sezondan memnun olduklarını vurgulayan balıkçılar şu anda tezgahlardaki en çap balığın sardalya, en pahalı balığın ise somon olduğunu söylediler. Vatandaşlar ise en çokça sardalyaya dilek gösteriyor.

“Önümüzdeki günlerde fiyatlar henüz de yükselebilir”

Albeni şartlarından çevre balık fiyatlarının arttığını ve buna sınırlı namına vatandaşın ilgisinin azaldığını belirten balık satıcısı Aşure Ayı Atmaca, ilerleyici günlerde fiyatların elan de artabileceğini söyledi. Bildirme çokça tercih edilen sardalyanın kilosunun 50 TL’den satıldığını belirten Delice, “Çekicilik şartlarından hava balık piyasası şu anda yavaşladı. Sıcaklıklar artmaya başladı ve fiyatlar dahi yüksek olduğu üzere vatandaşın balığa ilgisi azaldı. Fiyatların erdemli olmasının sebebi, nazik gemiler denizden çekildi ve ufak kayıklar kaldı, önümüz dahi Ramazan olduğu için şu dakika aşkın balık çıkmıyor. Önümüzdeki günlerde fiyatlar elan de yükselebilir. Sunu çokça satılan balık ateş balığı. Sardalyanın kilosu 50 TL, sivri tanesi 50 TL, çüpra 120 TL, levrek 150 TL, somon 350 TL ve soluk kanatın kilosu 250 TL’den satılıyor” diyerek konuştu. – ESKİŞEHİR

Share: