Eski Beşiktaş Belediye Başkanı Garaz Hazinedar’ın Emniyette İfadesinin Alınmasına Başlandı

EDDA SÖNMEZ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü yöntemsizlik ve alacak soruşturması kapsamında geçmiş şeb Kastamonu’nun Tosya ilçesinde gözaltına alınarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen bozuk Beşiktaş Belediye Reisi Tasavvur Hazinedar’ın ifadesinin alınmasına başlandı.

İstanbul Itimat Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamaya bakarak; usulsüzlük ve kazanç operasyonu kapsamında Kastamonu’nun Tosya ilçesinde gözaltına alınan eski Belediye Reisi Kasıt Hazinedar, mazi gece İstanbul’a getirildi.

Sağlık kontrolünün ardından İstanbul Güvenlik Müdürlüğü’ne getirilen Hazinedar’ın ifadesinin alınmasına başlandı.

Polis ekipleri, “çıkar gayeli suç örgütü kurma”, “alacak”, “irtikap” suçlarına ilgilendiren yürütülen sormaca kapsamında şüphelilerin yakalanması için güzeşte sabah İstanbul, Çanakkale, Ankara ve Ordu’da belirlenen adreslere senkronik cerrahi müdahale düzenlemiş, aralarında eski komutan yardımcıları Hüseyin Avni Sipahi ve Rıfat Benzer ile Zabıta Müdürü Selçuk Bartınlı’nın bile aralarında bulunduğu 16 şüpheliyi gözaltına almıştı.

Belirlenen adreste namevcut eski Beşiktaş Belediye Reisi Misyon Hazinedar bile dün gece Kastamonu’nun Tosya ilçesinde gözaltına alınmıştı.

Share: