Eroğlu: “Edirne’de çiftçiye yapılan yatırımlarla 1 milyar 677 bin liralık dirimlik artışı sağlandı”

Eroğlu: ” Edirne’da çiftçiye yapılan yatırımlarla 1 bilyon 677 bin lira dirimlik artışı sağlandı”

EDİRNE – SELIM Fırka Afyonkarahisar Saylav ve bozuk Orman ve Akarsu İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, toprağı sulanmayan her bölgenin baraj ve göletlerle suya kavuşturulduğunu belirterek, Edirne’birlikte 114 derenin ıslah edildiğini ve yapılan yatırımlarla 1 milyar 677 bin lira dirimlik artışı sağlandığını söyledi.

Edirne Leşker Hastanesi şehitliğinde dedesi Topçu Çeri Hacı Hasanzade Mehmet Efendi’nin kabrini mülakat eden SELIM Fırka Afyonkarahisar Mebus Eroğlu, kamu şüheda amacıyla dua etti. Eroğlu, Edirne Tecim ve Sanayi Odası’nda iki dönüş umumi heyet başkanlığı işleyen iş kadını Cemil Güler’in cenazesine bile katıldı. Elan sonradan Adalet Bakanlığı yoluyla himaye altına alınan Edirne Askeri Hastanesi’nin tarihi kalıntıları ve bozuk yaya kışlasında incelemelerde mevcut Eroğlu, ziyaretlerinin ardından SELIM Öğür Edirne İl Başkanlığı’nda partililerle tıpkısı araya geldi. Partililerle yaptığı toplantıda konuşan Eroğlu, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın Edirne’yi çokça önemsediğini ve eskimemiş projelerin hayata geçirileceğini aktardı. Edirne üzere planlanan projeleri Cumhur Reisi Erdoğan’ın kendisinin açıklayacağını belirten Eroğlu, andıran zamanda Erdoğan’ın Edirne’ye geleceğini belirtti.

“1 bilyon 677 bin lira sağlık artışı sağlandı”

Kestirmece 10 bilyon lira yatırımın yapıldığını ifade eden Eroğlu, 38 baraj ve göletin üstelik inşasının tamamlandığını aktardı. Toprağı sulanmayan temas bölgenin baraj ve göletlerle suya kavuşturulduğunu vurgulayan Eroğlu, 114 derenin ıslahat edildiğini ve yapılan yatırımlar ile 1 milyar 677 bin lira dirimlik artışı sağlandığına vurgu yaptı. 28 milyon fidanın toprakla buluşturulduğunu ve dirimsel getirici yatırımlar yapıldığını dile getiren Eroğlu, Değirmenyeni’da yapılan yatırımlar ile Edirne’nin cevizle anılmaya başlandığını aktardı. Edirne’ye 14 pare meteorolojik usa vurma hava şartları cihazlarının kurulduğunu belirten Eroğlu, “Edirne’ye hususi yönetim aut tamamen form dalavere namına 25 milyar Türk lirası sabık yılsonu itibarıyla yatırım yapıldı. Ben birlikte buranın evladı olarak Balkan harbinde şehit düşen şehitlerimizi musahabe ettim. Çokça duygulandım. Cenabıhak onlardan razı olsun. Tığ buraya bütün 38 baraj ve gölet düz yazı ettik. Antrparantez 3 baraj ve 1 akmaz birlikte mensur ediliyor” dedi.

“Edirne artık taşkınlarla değil, verimle anılıyor”

Toplantıda mütekellim TBMM Avrat Ayvaz Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı ve YANLIŞSIZ Öğür Edirne Milletvekili Fatma Aksal, eskiden taşkınlarla anılan Edirne’nin daha çok mahsul ve üretimle anıldığına ilgi çekti.

DÜRÜST Tümen Edirne İl Başkanı Belgin İba, 2023 hedeflerine aksetmek üzere eksiksiz teşkilat kendisine gayret ettiklerini ve çalışmaların aralıksız bitmeme ettiğini söyledi.

Eroğlu konuşmasının ardından YANLIŞSIZ Parti Edirne Saylav Fatma Aksal ve İl Başkanı Belgin İba’ya yapılan yatırımlar ve projelerle ilişkin dosyayı teyit etti. Ayrıca Eroğlu, Reisicumhur Erdoğan eliyle açıklanacak asırlık tıpkı proje amacıyla de Edineli vatandaşlara müjdeyi verdi.

Share: