Dünyaca ünlü yarışçılar TransAnatolia’da buluşuyor

Hatay’dan 20 Ağustos’ta start matlup TransAnatolia Rally Raid’e arsıulusal motorsporları dünyasından Fransız Xavier üstelik Soultrait, İtalyan Federico Butto, Martino Albertini ve Alberto Bertoldi dahi düz alıyor.

Dünyanın sunu iri ve kavi rally raid yarışlarından TransAnatolia 12. yılında 20 Ağustos’ta Hatay’dan başlama matlup. Motor, Quad, SSV, Araba ve Kamyon kategorilerinde 53 rally, 31 raid koyulmak için hep 84 yarışçının katılacağı yarışlara, bu yıl Türkiye’nin birlikte İtalya, Fransa, İngiltere ve Hollanda’dan de katılma var. Mavera yandan motosiklet Rally kategorisindeki katılımcılar arasındaki 15 müsabık TransAnatolia’ya ilk kez katılacak.

Bu sene daha evvel çok misil Dakar Rally’sinde başarılara imza atmış ve bu organizasyona ikinci el katılan Yamaha takımından Fransız Xavier da Soultrait KTM 690R motosikletiyle katılıyor. Gine TransAnatolia’da sabık yılın motor kategorisi birincisi makarnacı Alberto Bertoldi da KTM 450 ile bu yıl yarışta yerini alacak. SSV1 kategorisinde ise makarnacı yarışçılar Federico Butto ve Martino Albertini ikilisi kayran alacak.

Bu yıl kamyon kategorisinde altıncı misil katılan İtalyan Marino Mutti ve Andrea Mazzoleni ikilisi üstelik Mercedes Unimog’ları ile yarışa kalite katacaklar.

16 yer sınırından geçilecek ve hep 2.800 km’lik rotası olan yarışta, yarışmacıları bu yıl oldukça stabil zirveler bekliyor. Yarış 27 Ağustos’ta Eskişehir’da sona erecek. – İSTANBUL

Share: