Doğumu geciken depremzede bebeğini Isparta’da kucağına aldı

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay’ın Antakya ilçesinden Isparta’ya mevrut ve yaşadığı stres zımnında doğumu geciken eş, Isparta Kent Hastanesinde kız bebeği dünyaya getirdi.

Hasan ve Seval Yılmaz çifti ile iki çocukları, depremlerin arkası sıra 21 dolaşma çadırda kaldıktan sonraları Isparta’daki yakınlarının yanına geldi. Isparta Kent Hastanesinde başvuran 9 maaş iki canlı Yılmaz, alışılagelen doğumla “Zeynep Reyyan” adını verdiklerini kız bebeğini dünyaya getirdi.

Isparta Kent Hastanesi Jinekoloji ve Mevlit Uzmanı Dr. Çağatay Göcen, gazetecilere, 3 kilogram 220 gram ağırlığında doğan çağa ve annenin afiyet durumunun dolgunca olduğunu söyledi.

Ev kadını 38 yaşındaki Seval Yılmaz, depremden sonra çıktıkları evlerinin yıkıldığını anlattı.

Depremden haddinden fazla korktuğu için veladet sürecinin uzadığını dile getiren Yılmayan, “Canımızı baskı kurtardık. Evimiz yıkıldı, çok edisyon proses yaşadık. Stresten yağlık doğumum tahminî 2 hafta gecikti. Evimiz yıkıldığı üzere çadırda kaldık. Dışarısı çokça soğuktu, sancılarım ve ağrılarım oluyordu sonsuz.” dedi.

Hatay’de taharri amacıyla badiye hastanesine gittiğini ve doktorların gelişigüzel sevgili olmadığını söylediklerini nâkil Yılmayan, doğum zamanı geciktiği üzere Isparta’ya geldiklerini kaydetti.

Yılmaz, Isparta’ya sağlık gelmez hastaneye yatışının yapıldığını ve akşam yarısı doğumunun gerçekleştiğini anlatım etti.

-“Biraz mutlu, biraz hüzünlüyüm”

Bebeğini hakeza bire bir süreçte dünyaya getirdiği için içinin buruk olduğunu tamlayan Yılmaz, “Bebeğime benzeri molekül olacak diye niteleyerek çokça korktum. Doktorlarda haddinden fazla tedirgindi zaman ilerlediği için. Allah’a haddinden fazla şükür bire bir özdek olmadı. Bebeğimi dimdik tıpkısı şekilde dünyaya getirdim ve kucağıma aldım. Böyle aynı süreçte veladet yaptığım için biraz bahtiyar biraz hüzünlüyüm.” değerlendirmesinde bulundu.

Hasan Yılmaz bile bebeklerinin doğumu geciktiği için korktuklarını dile getirdi.

Isparta’ya süzülmek istediklerini söyleyen Yılmaz, “Fakat doktorlar riskli olabileceği amacıyla yolculuğa izin vermedi. Mecburen risk almak zorunda kaldık. Akşam Ezanı Antakya’dan yola çıktık sabaha büyüklüğünde hiç ıtlak vermeden Isparta’ya geldik ve direkt hastaneye yatışımız yapıldı. Allah’a çokça şükür benzeri kızım dünyaya geldi.” diye konuştu.

Share: