DOĞRU Parti’nin tartışılan HDP ziyaretine bire bir yorum de Demirtaş’tan: Öküz altında buzağı aramaya lüzum bulunmayan

Edirne’de mevkuf mevcut sakat HDP Âdem Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, YANLIŞSIZ Fırka’nin Anayasa’daki başörtüsü düzenlemesine destek talep eylemek amacıyla HDP’yi görüşme etmesine ait değerlendirmelerde bulundu.

DEMİRTAŞ: HEP İŞİ GÜCÜ BIRAKTI SPEKÜLATİF TARTIŞMA YAPIYOR

Artı Hamur için bir abece kaleme düz Demirtaş, “Herkes işi gücü bırakmış HDP-DÜRÜST Parti fotoğrafı üstüne düşüntülü tartışmalar yapıyor. Ne olacaktı evet” ifadesini kullandı.

“HDP’LİLER SİYASETİN KAPILARINA KİLİT Mİ VURSAYDILAR?”

6’lı masanın HDP’den uzak eğleşme gayretine aksülamel gösteren Demirtaş, “HDP’nin olduğu masada tığ katiyen olmayız diyerek HDP ile görüşmeyi kendine zul sayıp anti demokratik tutumunda ısrar eden muhalefetin gönlü kandırıcı olsun diye niteleyerek HDP’liler siyasetin kapılarına kilit mi vursaydılar? Tabii kim bu görüşmeye ötede fehva yüklemeye, öküzün altında buzağı aramaya gerek bulunmayan. Ancak tüm gravite, taş yüreklilik, sindirme politikalarına karşın mıhlı ayakta kalmayı nail HDP’yi hiç kimesne bulunmayan sayamaz. Bunu yıllardır kamu HDP’liler anlata anlata dilimizde tüy bitti” dedi.

“UYMAZLIK HDP İLE HIZLI BİR MUSAHABE TRAFİĞİ BAŞLATMALIYDI”

Muhalefetin YANLIŞSIZ Parti-HDP görüşmesinden hisse çıkarıp HDP ile çabuk bir mülakat trafiği başlatması gerektiğine aksan özne Selahattin Demirtaş, “Ihtilaf bunun yerine AK Tümen’yi telef ve üstü bağlı şekilde yine HDP’yi kriminalize etmeye kalktı. Bayağı kanı alır kadar değil” ifadesini kullandı.

BAHÇELİ: YANLIŞSIZ PARTİ’NİN HDP’Yİ ZİYARETİ GAYET SAF VE DOĞRUDUR

DÜRÜST Öğür yönetiminin HDP ile görüşmesine ne tepki vereceği zül konusu olan MHP lideri Azamet Bahçeli bugün partisinin kol toplantısında konuya ilişik ilgi çeken ifadeler kullandı. Bahçeli, “AK Tümen’nin esas düzenlemesi amacıyla partileri ziyaret etmesi gayet saf ve akilane aynı adımdır” diye konuştu.

Share: