Dev envestisman ilk kez görücüye çıktı…Kocaeli Site Hastanesi hakeza görüntülendi

Dev envestisman ilk defa görücüye daha çok… Kocaeli Şehir Hastanesi hakeza görüntülendi

KOCAELİ – Kocaeli’ye sağlık alanında dershane atlatacak Şehir Hastanesi bugün basın mensuplarına tanıtıldı. Gazetecilere hastaneyi gezdiren ve düşkünlük edilen soruları yanıtlayan İl Afiyet Müdürü Yüksel Pehlevan, “Kocaeli Kent Hastanesi mufassal zamandır açılması beklenen ayrımsız hastaneydi. Kocaeli’deki ve bölgedeki esenlik hizmetlerini elan art seviyeye taşıyacak benzeri hastane” dedi.

İzmit ilçesi sınırlarında TEM Otoyolu’nun kenarında 350 milyon avroluk yatırımla 20 Mayıs 2015 tarihinde temeli atılmış Kocaeli Bütünleşmiş Sağlık Kampüsü görücüye daha çok. Amme-hür teşebbüs iş birliğiyle başlatılan “Site Hastaneleri Projesi” çerçevesinde 368 bin 648 metrekarelik alanda yapımı tamamlanan Kocaeli Şehir Hastanesi, bünyesindeki 6 farklı hastane ile Marmara Bölgesi’nin keyif merkezi olacak. 350 milyon avroluk yatırımla Kocaeli tarihinin bildirme büyük keyif yatırımı olacak olan hastane, bittiğinde kente afiyet sektörünün birlikte bir nice alanda melfuf ayar sağlayacak. Hep bin 207 akak kapasiteli olarak mensur edilen şifahane zaman basına kapılarını açtı.

İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, gazetecilere hastaneyi tanıttı.

“Mevcudu aksatmadan henüz kayırıcı seviyeye fehmetmek için planlamalar yapılıyor”

Gezinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan İl Keyif Müdürü Yüksel Pehlevan, “Kocaeli Şehir Hastanesi etraflı zamandır açılması muhtemel tıpkısı hastaneydi. Kocaeli’deki ve bölgedeki keyif hizmetlerini henüz dal seviyeye taşıyacak benzeri sayrılarevi. Basını, esenlik hizmet seviyelerinin ne derecede dip seviyelere çıkacağı konusunda haberdar etmek istedik. Esenlik Bakanlığımız ile koordineli benzeri şekilde inşallah en akıllıca zamanda hazırlıklarımız tamam olacak. Bütün cihazlar yerleştirilme aşamasında testleri yapılıyor. Daha Çok bundan sonrası uzun tıpkı müddet almayacak. Haddinden Fazla andıran ayrımsız zamanda halka bakım vermeye başlayacak. Bu hastanede mevcudu aksatmadan henüz arka seviyeye intikal etmek için planlamalar yapılıyor” dedi.

“Bilcümle hastalıkların tedavisi burada olması üzere elimizden geleni yapıyoruz”

Pehlevan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Adi esenlik hizmetleri çok peş seviyede olacak. Alçak bakımları ilkin başlamak amacıyla, bin 218 akak kapasiteli 63 ameliyathanesi olan, 188 ağır bakımı olan ve yabansı şartlarda artabilecek şekilde planlanmış ve tasarım edilmiş, serencam paye çağcıl teknoloji ile donatılmış benzeri sayrılarevi. Aynı sökel geldiğinde ‘Şu alet şurada yok’ ‘Şu tahlilin şurada yapılması gerekiyor’ üzere benzeri vesile yapmak istemiyoruz. Bilcümle hastalıkların tedavisinin burada olması üzere elimizden geleni yapıyoruz. Tramvay ile ilişkin de Büyükşehir Belediyemizin çalışmaları bitmeme ediyor. Nedeniyle sayın başkanla düzenlenen bire bir şekilde çalışmalara devam ediliyor”

Share: