Büyükşehir Belediyesi’nin zelzele bölgesine desteği sürüyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, deprem bölgesi Gaziantep Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde kurduğu yerleşkeler ve aşevleri ile depremzedelere bindi oluyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin zelzele bölgesine desteğini sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi, Hatay’ın peşi sıra Gaziantep ilinin Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde yerleşke ve lokanta kurdu. Nurdağı’nda taşımalık kent, İshaliye’dahi da keçe site oluşturan Antalya Büyükşehir Belediyesi, depremzedelerin barınma ihtiyacını karşılarken, kurduğu aşevleri ile üstelik depremzedelere üç kez ısıdam yemek veriyor.

Seyyar cağ ve gezmen tuvalet

Nurdağı’nda mobil fırın da kurarak yunak savuşturmak üretimine başlayan Büyükşehir Belediyesi, depremzedelerin hijyen, giyim ve diğer ihtiyaçlarını dahi karşılıyor. Nurdağı ve İslahiye yerleşkelerine atak cağ ve gezgin tuvaletlerin montajları de yapıldı. Duraksız banyo takkadak yerleşkelerde yaşayanların değil bölgedeki depremzedelere de hizmet verecek.

Hatay oba site

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hatay’ın Birlikte fne ilçesi Hedef Mumcu Meydanı’nda oluşturduğu otağ kentte dahi hizmetlerine devam ediyor. Aşçı ile 3 sefer kemirmek verilirken, köyler birlikte karışma depremzedelere azık giyim ve hijyen yardımı sürüyor. – ANTALYA

Share: