Bulgaristan’daki er seçimler üzere Sakarya ve Kocaeli’de oy verme işlemi başladı

Bulgaristan’da yapılan er seçme kapsamında Sakarya ve Kocaeli’de aktif tekme vatandaşlar, oylarını kullanmaya başladı.

Sakarya’nın Serdivan ilçesindeki Hacı Emine Çerge İlk ve Ortaokulu’na mevrut vatandaşlar, kimlik kontrolünün arkası sıra kurulan tek sandıkta oylarını kullanıyor.

Oyunu kullanan vatandaşlardan Yılmayan Mecnunca, seçimin anlı şanlı ve hayır olmasını kâm etti.

Sandığa gelerek görevlerini yaptıklarını dile getiren Eksiksizlik Öztürk ise seçimin doğru olmasını diledi.

Kocaeli’üstelik bile çifte vatandaşlar, Bulgaristan’daki erken genel seçme kapsamında Çayırova, Darıca, Derince, Gebze, Karamürsel, Haliç ve İzmit ilçelerinde kurulan 10 sandıkta oylarını kullanmaya başladı.

Derince ilçesindeki Yenikent Küçük Asya Lisesi’nde oy kullanımını izleme eden Balkan Türkleri Firez ve El Birliği Derneği (BAL-TÜRK) Genel Başkanı Günay Ince, gazetecilere, sürecin problemsiz ilerlediğini söyledi.

Çağ sonuna büyüklüğünde Kocaeli’dahi 6 bine mail seçmenin fikir kullanmasını beklediklerini tabir fail Ince, “Sabahın erken saatleri olmasına karşın şu an Kocaeli genelinde 300’den çok rey kullanıldı. Aktarılma böylece 6 bin civarında fikir kullanılmasını bekliyoruz. Vatandaşlarımız mutlaka oylarını kullansınlar, oylarımıza ihtiyaçları olanlar var. Bulgaristan’da 2020’den beri 4. seçime gidiyoruz. Umarım bu seçimden sonradan Bulgaristan dengeli hükümete kavuşur ve oradaki arkadaşlarımızın yaşayış ve refah seviyesi artar.” dedi.

Share: