Bulak Karşıyaka Başantrenörü Telakki Sarıca, mevsim öncesi hazırlıklarını değerlendirdi Açıklaması

Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Bulak Karşıyaka’nın başantrenörü Basiret Sarıca, “Zaman ortasına geldiğimizde çok elan olmuş ve elan mebzul oynayan aynı Kaynak Karşıyaka olacak.” dedi.

Sarıca, yaptığı açıklamada, geride mütezayit 3 senede Avrupa’birlikte birer bitiş ve dömifinal oynadıklarını, bu 3 almanak periyottan sonradan biraz şartların birlikte getirdiği zorunlu aynı değişim yaşadıklarını belirtti.

Sezona 11 bakir oyuncuyla başlayacaklarını bildiren Sarıca, şöyle konuştu:

“Ali Ağabey Sulh ve Berkan Durmaz dışındaki bilcümle oyuncularımız yenilendi. Bakir kadronun avantajları ve dezavantajları var. Yeni kadromuzda çok görmüş geçirmiş oyuncularımız olduğu kadar başarıya açgözlü, önü kilitsiz küreksiz, ilerleyebilecek, potansiyelini arttıracak oyuncularımız de bulunuyor. Bakir oluşturduğumuz kadronun süreye ihtiyacı olduğu aşikar. Baktığımızda elan Delgado ile benzeri alıştırma yapabildik ve sezonun başlamasına 10 çevrim kabilinden gücük aynı süre kaldı. Zımnında aynı çıngı zamana ihtiyacımız olacak.”

Sarıca, Türkiye liginde print bir fikstürlerinin olduğunu, ligin önce devresinde hele deplasmandaki maçların çok çetin geçeceğini belirterek, “Amma müsabık tıpkı takımımız ve dahi bireysel anlamda kalburüstü, yetenekleri olan bire bir oyuncu grubuna sahibiz, bunu dahi mızıka ruhuyla harmanlamamız gerekiyor ve bu kol yolda büyüyecek ve güçlenecektir.” diyerek konuştu.

Şu ana büyüklüğünde oynadıkları tedarik karşılaşmalarından mutlu olduğunu nâkil Sarıca, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu büyüklüğünde kullanılmamış aynı aktör grubunun birbiriyle uyumu amiyane benim için iyiydi ve hatta bu dönemde bu kadarını beklemiyordum. Elem oynadığımız zamanlar, çok bol oynadığımız zamanlar oldu amma çalıştığımız şeylerin çoğunu yapabildik. Bağımlı bazı alışkanlıklar var, bu alışkanlıkları özlük istediğimiz sistemin ortamında temizlemek istiyoruz. Bu bağlamda erte başlayacak Kaynak Cup’taki 2 büyük rakip karşısında eksiklerimizi yer örgen indirmeye çalışacağız. Serencam yerine takıma bakir katılan Delgado’yu tıpkı dakika önceki takım içine katmamız gerekiyor. Milli takımdan eskimemiş geldi, bizim sistemimize uzlaşma sağlaması, savunma ve hücumdaki oyunları öğrenebilmesi üzere ahit geçişsiz.”

Sarıca, Basketbol Süper Ligi ve FIBA Şampiyonlar Ligi maçlarının arka arkaya başlayacağını hatırlatarak, “Zaman ortasına geldiğimizde çok elan olmuş ve henüz dolgunca oynayan tıpkı Pınar Karşıyaka olacak. Bu sezonda bile savaşçı, mücadele gücü erdemli ayrımsız takım olacağımız belli ancak sair kısımları mebzul muktedir olmak amacıyla zamana ihtiyacımız olacak. Ekibimizde çokça de özel oyuncular var. Bence kıtipiyoz sakat dönemlerde böke olduğumuz yıllardaki kadar arkasından koşulacak oyuncular var.” değerlendirmesini yaptı.

Share: