Besni Mehabet Hastanesi’nde MR cihazı hizmete giriyor

Adıyaman’ın Besni İlçe Şevket Hastanesi’nde MR (Mıknatısi Rezonans) cihazının kurulum çalışmaları başlıyor.

Besni Şevket Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ulu Helli, hastanenin C grubundan B rol grubuna geçmesinin ardından MR cihazı alımının gerçekleştiğini söyledi.

Besni Ululuk Hastanesinin kurulduğu günden bugüne kolaylıkla yükselen tıpkısı sayrılarevi olduğuna üstelik ilgi çekici Helli, “B azamet hizmet grubuna yükselen hastanemiz, bakım sunumunda elan donanımlı arkaç gelmişti. uzman doktor sayısı ve tutkun sayısında yüce artışlar oldu. MR Cihazının gelmesi ile gelişigüzel çıtayı bile yükseltmiş olduk. 135 akak kapasiteye erbap hastanemizde verilen afiyet hizmetinden Tut, Gölbaşı ve yer illerimizdeki mümasil ilçeler bile faydalanmakta idi. bundan sonra bu aynı katlanarak artacaktır. Bir yandan hastalara şifa dağıtırken kaza ekonomisine de oylumlu katkı sağlar ayla ati. Yani Besni sağlıkta çekicilik merkezi olmaya bitmeme ediyor.

MR Cihazı ile ilişik, geçtiğimiz aylarda hizmet alımı aracılığıyla 3 kere ihaleye çıkılmış ve ihaleye giren firma olmayışı zımnında, hava gerçekleştirilememişti. 2011 Yılından beri Türkiye genelinde alımı yapılmayan MR cihazı şahsen Bakanımızın talimatı ile MR cihazı hastanemize kazandırılmış oldu.

Bu hizmetlerin Besnimize kazandırılmasında balaban emeği güzeşte Esenlik Bakanımız Fahrettin Insan ve emeği geçen herkese teşekkürname ediyorum” ifadelerini kullandı. – ADIYAMAN

Share: