Bakir Malatyaspor, dinç oyuncularla ligde üst sıralara çıkmayı hedefliyor

Yeni Malatyaspor Ustalık Direktörü Cihat Arslan, 19,9 yaş ortalamasıyla Spor Kıç 1. Lig’in sunu güre takımı olduklarını belirterek, “Başarabileceğimiz mantalitesini yakaladık, bundan sonra hoppadak 3 puanı takip etmek kaldı.” dedi.

Geçen zaman Süper Lig’den sakıt ve 1. Lig’üstelik geride küsurat 6 haftada 3 beraberlik ve 3 mağlubiyeti mevcut sarı-siyahlı mızıka, dinç oyuncularıyla savaş veriyor.

Kullanılmamış Malatyaspor Ustalık Direktörü Cihat Aslan, AA muhabirine, yaş ortalaması olarak ligin sunu güre takımını çalıştırdığını söyledi.

Arslan, genç oyuncuları lige istihzar noktasında tahakküm şartlarda çalıştıklarını ve futbolcuların gayretini bile takdir ettiğini kaydetti.

“Oyuncuların gelişiminden memnunum”

It Canlı tıpkı proses geçirerek takımını muhtemelen aynı noktaya taşıdığını belirten Arslan, “19,9 gözyaşı ortalamasıyla bildirme dinç topluluk biziz. Zor şartlarda çalıştık ama ferah birliktelik sağladık. Birbirimizi istekle, farzımuhal çalıştık, hoca kendisine liderlik ettik. Oyuncuların gelişiminden memnunum. Bodrum maçını çıkarırsak, sahada uğraş fail, şehrini kaşkariko eden tıpkısı takımımız oldu.” ifadelerini kullandı.

Genç oyuncuların değiş göstermesinin niteliksiz olmadığını, takımın sahada oyununu ortaya koyduğunu anlatan Arslan, şöyle devam etti:

“Ligin cesim savaşım fail, iki hafta arka arkaya genişlik haddinden fazla sprint atan takımı olduk, bunlar değerli şeyler. Nakil yasağı kulübün önünü kapatıyor, tığ de gençlere envestisman yapıyoruz. Çoluk Çocuk üstelik savaş ve gelişim namına eşit veriyor, bu beni mutlu ediyor. Nokta kendisine değil ama sahada verilen mücadeleden çekicilik duyuyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Takımın günahsız güveninin geldiğine belen eden Aslan, “Başarabileceğimiz mantalitesini yakaladık, çıktı vakit kaybetmeden 3 puanı fehmetmek kaldı.” dedi.

Forvet oyuncusu Cengizhan Akgün ise güzeşte sezon kiralık kendisine gittiği Adıyaman’dan elan güçlenerek takıma döndüğünü belirtti.

Topluluk zarfında değme şeyin şu anda bol gittiğini dile getiren soluk-siyahlı futbolcu, “Ense sıralara gittiğimiz ahit gelişigüzel öz henüz iyi olacak. Mızıka çalışmamız Cihat hocayla gayet muvaffakiyetli gidiyor. Antrenmanlardan sonraları özel kendisine daim gol vuruşu çalışıyorum. Bunun dışında yardımcı antrenörlerimizle gelişigüzel salonda çalışıyorum.” diyerek konuştu.

“Artılarımız, egosuz aynı takımız”

Nakil tahtasının tutkun olduğunu dile getiren Akgün, şunları söyledi:

“Bu fırsatı güre oyuncular namına bizler artıya çevirmeye çalışıyoruz. Bu yüzden hep elinden geleni olağandan yapıyor. Muallel yönlerimiz var ama olumlu taraflarımız de göz ardı edilmeyecek kadar çok. Bu lige kaşe ulaşmak, ses anlatmak ve camiamıza uygun şekilde muamele etmek istiyoruz. Camiamızı doğruluk ettiği yere en güdük sürede bildirmek amacıyla seçkin şeyi yapmaya çalışıyoruz. Artılarımız, egosuz ayrımsız takımız, hep elinden mevrut sunma iyi mücadeleyi yapmaya çalışıyor. Demincek oyuncular birbirini daha bol tanıyor. Pozisyon yerine oyuncular hemencecik tezelden maksut yere geliyor. Bence topluluk tıpkısı sürpriz yapabilir, o potansiyel ve ikbal var. İlerleyen süreçte 3’te 3, 5’te 5 galibiyet serileri geldiğinde kimsenin şaşırmaması lazım. Bu mızıka, baziçe adına bunu yapıyor amma bir soy skora yansıtamadık.”

Orta vadi oyuncusu Doğukan Meccani üstelik takımın nokta tablosundaki yerinin ilerleyici haftalarda değişeceğine inandığını söyledi.

Ligin arz haddinden fazla koşan ve mücadele fail takımlarından biri olduklarına değinen Doğukan, “İlerleyen haftalarda bunu puanlarla süsleyerek yukarıdaki yerimizi alacağız.” ifadelerini kullandı.

Share: