Azerbaycanlı doktor Samsun’da felah buldu

Azerbaycanlı hekim Samsun’da onma buldu

SAMSUN – Geçirdiği mütenevvi hastalıklar sonucu hamle atmakta pürüz çekici Azerbaycan’de işyar adli tababet hekimi Samsun’da yapılan tedavi sonucu ayağa kalktı.

30 yıldır mütenevvi hastalıklarla uğraş eden Dr. Jeyran Samadova (47), omurgasında meydana mevrut kemik erimeleri ve kemiklerindeki yıkımlar sonucunda yürümekte zahmet çekmeye başladı. biraz sonraları tamamen yürüyemeyen marazlı, Samsun Medicana International Hastanesi’ne başvurdu. Burada Doç. Dr. Enis Kuruoğlu’na otama olan rahatsız ayağa kalktı ve yürümeye başladı.

“Haddinden Fazla kıvançlı kaldım”

Yaşadıklarını anlatan Jeyran Samadova, “30 yıldır hastayım. Almanya’birlikte yaşadım. Sonra öğrendim kim pöçük ağrısı getiren büzdüm hastalığına yakalanmışım. Bu problemler derece derece çıktı arttı. Sonrasında berenarı komaya girdim, ayaklarımda problemler oldu. Tamlık olarak yürüyemedim, haddinden fazla güçlükler yaşadım. Ben adli tıp doktorum ve bire bir dönüş çalıştığım yerde üstümü değiştirirken yere yığıldım ve dizme kırıldı. 2021 yılında Ankara’da endoprotez ameliyatı oldum. Amma esasen birlikte sağlığım namına gelmedi, dolaşma problemim bir şekilde bitmeme etti. Benimle ilgilendiler ancak hastalığım çözülemedi. Bilahare bu hastaneye gelip Doç. Dr. Enis Kuruoğlu hocamızla tanıştım. Omurgamda ayrımsız faaliyetler gerçekleştirdi. Çok kıvançlı kaldım ve inşallah ilerledikçe bunun faydasını görmeye bitmeme edeceğim” dedi.

“Yürümeye başladı ve antlaşma ilerledikçe henüz üstelik gür olacak”

Hastanın otama süreci karşı hikmet veren Karın ve Asap Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Enis Kuruoğlu,

“Hastamız 30 yıldır nazik sıkıntılar çekmiş. Bize önce geldiğinde öncelikle ondaki çaresizliği gördük. Hayattan çokça benzeri beklentisi kalmamış, çok şişman eziyetler çekmiş. 30 yıl büyüklüğünde önce ur cerrahisi geçirmiş. Ona merbut bacağında güçsüzlükler yaşamış. Efdal doz kortizon ilaçlar yok etmek zorunda kalmış. Kendisi dahi doğrusu adli tababet hekimi Azerbaycan’bile. Ona vabeste kemiklerde yıkımlar oluşuk. Bu yıkımlar tümör zannedilmiş. Bununla alakalı ameliyatlar geçirmiş. Ama benzeri sonuca bile varılamamış. Serencam adına kadem atmakta de zorluk çekici aynı züğürt namına bize geldi. Tığ dahi hastamızı değerlendirdik, neler yapabileceğimizi düşündük. Omurgasında da gen steroid kullanımına sınırlı hoşgörülü kemik erimeleri vardı. Bu bölgeye mızrap güçlendirmesi yaptık. Kanallarını kilitsiz küreksiz aranjman yaptık. Şimdi daha dimdik ve henüz bahtiyar durumda. 1-2 kamer sonradan elan bile gür olacağını düşünüyoruz. Kendisiyle çokça evire çevire tıpkı bağımız oluştu. Alelhusus Azerbaycan’dan gelip üstelik bizi yeğleme etmesi bizim için ayrı tıpkısı mutluluk oldu. Kendisi şu anda elan gür durumda. Yürümeye başladı ve antlaşma ilerledikçe henüz da gani olacak” diyerek konuştu.

“Muvaffakiyetli bire bir şekilde tedavisini oldu”

Medicana Int. Samsun Hastanesi Umumi Müdürü Güner Armutlu ise “İki celal yegâne millet’ dediğimiz ülkemizden mevrut Azerbaycanlı misafirimiz tıpkı sağlık problemi zımnında bizi tercih etti. Burada muvaffakiyetli ayrımsız şekilde tedavisini oldu. Hastamızı iflah bulmuş halde cömert memleketimize uğurlayacağız. Kendisi doktor olduğu için birlikte bu otama bizim amacıyla çokça eşsiz. Zinde kadromuz ve altyapısı haddinden fazla dolgunca olan hastanemizle oradaki kardeşlerimizin herhangi bir türlü sağlık problemlerinde, ne şartlarda olursa olsun onlara bakım vermekten öz saygı duyarız” şeklinde konuştu.

Share: