Ali Öztunç: “Elbistan’da Doğan Ceyhan Nehri Doğduğu Yerde Kirletiliyor”

Kahramanmaraşlı bir yurttaş Ceyhan Nehrine dökülen şebeke suyunu pusat altına aldı. Görüntüleri paylaşan CHP Genel Komutan Yardımcısı Şanlı Öztunç, “Burası Elbistan. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi o büyüklüğünde amatör ki şehrin kanalizasyonu Ceyhan Nehri’ne dökülüyor. Elbistan’da doğan Ceyhan Nehri doğduğu yerde kirletiliyor. Lafa gelince mangalda tamam bırakmayan şehremini, AKP’liler bu rezaletin hesabını sandıkta vereceksiniz” dedi.

Bir vatandaş Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde Ceyhan Nehri’ne, lağım döşemi sularının boşaltılma anının fon kaydını aldı. Yurttaş, “Ceyhan Nehri’ne dökülen Elbistan’ın bakımsız suyu. Ceyhan Nehri’ne karışan yüzlercesi var. Ceyhan’ı resmen kirletiyorlar” dedi.

Görüntüyü paylaşan CHP Genel Başbuğ Yardımcısı ve Kahramanmaraş Saylav Ali Öztunç ise sosyal iletişim araçları hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Burası Elbistan. K. Maraş B.şehir Belediyesi o kadar acemi ki şehrin kanalizasyonu Ceyhan nehrine dökülüyor. Elbistan’da doğan Ceyhan nehri doğduğu yerde kirletiliyor. Lafa gelince mangalda kül bırakmayan şehremini, AKP’liler bu rezaletin hesabını sandıkta vereceksiniz.”Share: