Akıbet an haberleri | HEMŞİRE EŞİNİ ÖLDÜREN POLİSİN YARGILANMASINA DEVAM EDİLDİ

KİLİS’te bacı eşini tabancayla öldüren, bir hemşireyi bile yaralayan ve ağırlaştırılmış müebbet kodes cezası istemiyle yargılanan polis memuru Hasan Solak, ikinci sefer bilge karşısına artık.

Kilis Güven Müdürlüğü’nde memur polis memuru Hasan Solak, 22 Mart’ta, Kilis Mehabet Hastanesi bahçesinde abla eşi Fatma Solak ve arkadaşı S.Ç. ile karşılaştı. 3 çocuk sahibi çift arasında çıkan tartışmada Hasan Solak, tabancasını çıkararak eşi ve yanındaki arkadaşına zehir açtı. Mermilerin huruç ettiği 2 hemşireden Fatma Solak hayatını kaybetti, yaralanan S.Ç. ise tedavisinin ardından taburcu edildi. Olaydan sonra gözaltına alınan Hasan Solak, tutuklandı ve ‘eşe cebin taammüden düşünülerek öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, ‘silahla yaralama’ suçundan ise 2 yıldan 6 sene 9 aya büyüklüğünde mapus cezası istemiyle Kilolu Ceza Mahkemesinde üzerine sorun açıldı.

Kilis Yavaş Ceza Mahkemesinde tanıdık ikinci duruşmaya tutuklu maznun Hasan Solak, maktul hemşire Fatma Solak’ın yakınları ile avukatlar katıldı. Duruşmada saraka düzlük sanık Hasan Solak, henüz eski duruşmadaki ifadelerini tekrarladı. Tanıkların birlikte dinlendiği duruşmada duruşma heyeti, Hasan Solak’ın tutukluluk halinin devamına, tarafların son savunmalarını yapmaları ve karar yöneltmek gövde duruşmayı 18 Teşrinievvel tarihine erteledi. Mahkeme çıkışında gazetecilere açıklama fail Fatma Solak’ın yakınlarının avukatı Erdal Buyruk, Polis memurunun sayrılarevi uğrunda caniyane eşini öldürmesi davasının ikinci celsesi görüldü. Mahkeme heyeti zanlının tutuklunun halinin devamına değişmeyen vererek duruşmayı 18 Ekim tarihine erteledi. Biz mahkemeye zanlının tasarlayarak, canavarcasına katlettiğinden, kayınvalidesini öldürememekten infialle bu suçu işlediğinden ekolojik ortam ağırlaştırılmış müebbet mapushane cezası amacıyla taleplerde bulunduk. 18 Teşrinievvel tarihinde mahkeme yoluyla karar verilecek dedi.

Share: