Afyonkarahisarlı parasız Van’da sağlığına kavuştu

– Afyonkarahisarlı hastalanmış Van’dahi sağlığına kavuştu

VAN – Afyonkarahisar’bile glomus tümörüne yakalanan rahatsız, Lokman Doktor Van Hastanesinde yapılan başarılı ameliyatla sağlığına kavuştu.

Afyonkarahisar’üstelik hayat dolu Veli Çengelci isimli yurttaş, gittiği hastanede boynunda glomus tümörünün olduğunu öğrendi. Ankara başta kalkışmak amacıyla bir nice ildeki hastanelerle iletişime güzeşte Çengelci, istediği sonucu alamayınca toplumsal iletişim araçları üzerinden arayışa geçti. Sosyal medyada Lokman Hekim Van Hastanesi Ruh ve Huy Cerrahisi Prof. Dr. Halil Başel’e vasıl Çengelci, ameliyat olmaya karar verdi. Kestirmece aynı hafta geçmiş Van’a gelen Çengelci, yapılan liyakatli ameliyatla sağlığına kavuştu.

Konuyla ilişkin açıklamada mevcut Lokman Hekim Van Hastanesi Kalp ve Soy Cerrahisi Prof. Dr. Halil Başel, Afyonkarahisar’dan mevrut hastanın tıpkısı çevrim ameliyata alındığını anlatım ederek, “Çokça ağırlık tıpkısı tümörü vardı. Ben ameliyat yaparken de kameraya çektim. İyi ki buraya geldi dedim. Bunu elan önce faaliyetler yapmayan biri yapsa rehavet yaşarlardı. Zira boyun yapısından ortalık arterleri çok derindeydi ve tümörde arterlerin beyninde olduğu üzere engelleme şansı edisyon ayrımsız yerdeydi. Amma Allah’a şükür tek karışıklık gelişmeden ameliyatımız yaptık ve ferda birlikte taburcu ediyoruz” dedi.

Afyonkarahisar’birlikte teşhis konulduktan sonra Ankara özellikle tutmak için bir nice ilde arayışa geçtiğini nâkil Ege Çengelci isimli pestil ise “Teşhis konulduktan sonra araştırmalara başladım. Ankara’ya gittim, orada hastalığın risklerinden bahsedildi. Ahraz kabul etme, belirti alma ve curcunalı kısıklığı olabileceği söylendi. Elan sonraları toplumsal medya üzerinden Halil Hocamızın hastalarına ulaştım. Bunun beraberinde 2020 yılında Halil Hocamızın his soy cerrahisi yerine armağan aldığını gördüm. Bu bana cesaret verdi. Van’a geldim ve Halil Hocayla konuştum. Bana cüret verdi. Zaten Türkiye’bile yeryüzü haddinden fazla bu ameliyatı özne yaşama 40 kesim yapmış, dünya literatüründe bile 80 taneymiş. Halil Hocam ise yalnız kendisi 250 modül ameliyat yapmış. Bunları duyunca işler oldum” ifadelerine düz verdi.

Van’ı duyan herkesin ‘Ne alaka Van?” diyerek sorduklarını tamlayan Çengelci, “Kesinlikle kimesne çekinmesin. Van iyice bire bir şehir ve halkı birlikte misafirperver, ulaşımı dahi abat. Şahdamarı yahut glomus tümörü ile alakalı ameliyat olmayı düşünen kişilere Halil Hocamı tavsiye ediyorum. Olmasalar da Halil Hocamızın fikrini alsınlar. Zaten gördükleri zamanda ikna olacaklarından eminim. Şu an kendimi haddinden fazla iyi hissediyorum. herhangi bir şeyim namevcut. Bildirme korkum curcunalı telimin gitmesiydi amma onda üstelik bir husus bulunmayan. Halil Hocama haddinden fazla teşekkürname ediyorum” diye niteleyerek konuştu.

(ATL-MSA-Y)

Share: