Adasokağı’nın kullanılmamış transferleri, El Topu Kadınlar Süper Ligi’nde mihman olmayı hedefliyor

Hentbolda Kadınlar Süper Lig’e yükselen Ağaç Adasokağı Spor Kulübünün kullanılmamış transferleri alacakları sonuçlarla ligde sürekli olmayı istiyor.

Kadrosunu 4 eskimemiş transferle güçlendiren Adasokağı, bu sezon ilk defa uğraş edeceği ligde başarılı olabilmek için antrenmanlarını sürdürüyor.

Sezon öncesi İzmir Bilgisizlik Merkezleri Cahillik ve Spor Kulübünden, Akdeniz ekibinin kadrosuna katılan 17 yaşındaki oyun kurucu Berfin Havinsu Varlıklı, AA muhabirine, 11 Eylül’bile Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü maçıyla lige başlayacaklarını söyledi.

Hedefleri olan bir takıma katıldığı üzere bahtiyar olduğunu anlatan Berfin, dokunaklı ayrımsız tempoyla ilk kez savaşım edecekleri ligde adlarından bayram ettirmek istediklerini belirtti.

Takımda herkesin uyum içerisinde ligde temelli olma hedefiyle çalıştığını aktaran Berfin, “Öncelikli hedefimiz güre sporcuların birlikte ligde tıpkı şeyler başarabileceğini tanıtlamak. Bilcümle takım arkadaşlarımın bile o istekte olduğunu düşünüyorum. Hepimiz heyecanlıyız. Süper Lig’bile kalıcı olmayı hedefliyoruz. Bu takımın bakir aynı parçasıyım, ben üstelik ilk kez Süper Lig’bile kalıp giyeceğim. Çokça görmüş geçirmiş ablalarım var ve onlara alın oynayacak başlamak beni heyecanlandırıyor.” diye konuştu.

Berfin, takımda kendini kanıtlayıp milli formayı katlanmak istediğini birlikte belirtti.

İrem Duygusal İnce: “Bizi pir tıpkı zaman bekliyor”

Takımın kadrosuna mevsim öncesi Rize ekibi Olimpik Muamele Spor Kulübünden transfer olan 19 yaşındaki kanat oyuncusu İrem Fert İnce da yaş ortalaması zinde aynı takıma geldiğini söyledi.

Günde çift antrenmanla hazırlıklarını sürdürdüklerini tamlayan İrem Duygusal, “Bando adına elimizden geleni yapacağız ve ligde kalacağız. Yenimahalle maçına motive şekilde bitmeme ediyoruz, inşallah maçı alacağız. Hem kendim hem da takımım için elimden geleni yapacağım. Bizi iyicene aynı zaman bekliyor.” dedi.

Başantrenör Nesimi Dağdoğan ise takımın zaman hazırlıklarını gösterişli ayrımsız tempoyla sürdürdüğünü, yıpranmamış 4 transferle ilk defa mücadele edecekleri ligde yer iyisini yapmaya çalışacaklarını kaydetti.Share: