29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı kutlanıyor

Van, Muş ve Bitlis’te Cumhuriyet Altını Bayramı etkinlikleri kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Van Valiliği uğrunda düzenlenen merasim, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Vali ve Şehremaneti Başbuğ Vekili Âşık Balcı ile Uyanık Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Aykut Tanrıverdi’nin Atatürk Anıtı’na çelenk sunduğu törene, İl Jandarma Komutanı Sancak Hüseyin Bekmez, İl Itimat Müdürü Atanur Entelektüel, Büyükşehir Belediyesi Umumi Sekreteri Fatih Çelikel, ilbay yardımcıları, kaymakamlar, kurum amirleri ve gaziler katıldı.

Muş

Muş’ta üstelik Vali İlker Gündüzöz ve Belediye Başbuğ Vekili Kültürlü Özarslan, Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sonuç bulan törene, İl Açıkgöz Komutanı Miralay Mehmet Kasım Evliya, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Zor, Muş Alparslan Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Yaşar Karadağ, siyasal parti temsilcileri, çekicilik amirleri ve öğrenciler katıldı.

Bitlis

Bitlis’te Cumhuriyet Meydanı’nda planlı merasim, Ilbay Oktay Çağatay ve Uray Başbuğ Vekili Necmi Menteş’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı.

Saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı’nın okunduğu törene, İl Cingöz Komutanı Tugay Eyüp Subaşı, Inanma Müdürü Oran Özcan, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Durmuş Şanlı Karakoca, çalım amirleri, siyasi parti temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Share: