Zorunlu kış lastiği uygulamasına günler kaldı, sanayinin lastikçi ‘Remziye ablasının’ mesaisi başladı

Zorunlu kış lastiği uygulamasına eyyam kaldı, sanayinin lastikçi ‘Remziye ablasının’ mesaisi başladı

EDİRNE – Şita lastiği uygulamasına mahdut eyyam kala oto lastikçilerde derya başladı. Edirne sanayisinin oto lastikçi ustası ‘Remziye Abla’ birlikte müşterilerinin talebine beğenmek için korkulu çabalama harcama ediyor.

1 Mabeyin bakımından Türkiye genelinde şita lastiği uyumsuz zorunluluğu başlıyor. Yolcu ve kayıt taşımalarında geçer not vesait, bu tarihten itibaren şita lastiği teşyi etmek zorunda kalacak. Zorunluluğun başlamasına sınırlanmış günler kala, vesile sahipleri oto lastikçilerin yolunu tutmaya başladı.

Edirne sanayisinin oto lastikçi ustalarından biri olan ve endüstri sitesinde ‘Remziye Abla’ adına aşina Remziye Cankıran bile, kilolu mücahede harcamaya başladı. Sabahleyin karı işlerini hallettikten sonraları sanayi sitesindeki hareket yerinin yolunu markajcı Cankıran, mesleğini başarıyla sürdürüyor.

Çalışkanlığıyla ölçüm toplayan Cankıran, “Bazı işlemler üst gücü olarak erkeğe alışkın gibi amma eş istedi mi temas işi yapar. Kadınların yapamayacağı hareket yok. Dükkanım sanayi sitesinde ablanın dükkanı olarak biliniyor. Sanayinin ablası oldum diyebilirim” açıklamasında bulundu.

Kış lastiği takma zorunluluğunun başlamasına sınırlanmış eyyam kaldığında oto lastikçilerde çokluk yaşandığını tamlayan Cankıran, açar sahiplerine 1 Açıklık’ı beklememeleri çağrısında bulundu.

Share: