Zelenski: Bayrağımız yeniden Kırım’da dalgalanacak

Ukrayna Fehamet Başkanı Volodimir Zelenski, Ukrayna bayrağının tekrar Katliam’da dalgalanacağını; ordunun, istihbaratın ve hususi kuvvetlerin bu yönde adımlar attığını söyledi.

Ulusa sesleniş konuşmasında 2014 yılında Rusya marifetiyle saz edilen Katliam’a ait açıklamalarda bulunan Zelenski, “Ukrayna bayrağının ve hür yaşamın gene Katliam’a döneceğine inanıyorum. Birlik topraklarımızı, insanlarımızı özgürleştireceğiz. Ukrayna Silahlı Kuvvetleri, istihbaratımız, hususi kuvvetlerimiz bunun amacıyla şimdiden gerekli adımları atıyor. Bu adımlar duyulabilir. Dizge işgalcilerin Kırım’dan kaçmaya başladığını görebiliyor. Bu onlar üzere sunma makul seçim. Kırım’a, Katliam’daki halkımıza özgürlüklerini iade edeceğiz, Katliam’ı kesinlikle Avrupa’nın bildirme ongun, genişlik rahat yerlerinden biri haline getireceğiz. Katliam bunu türe ediyor” dedi.

“İYİ RAPORLAR GELİYOR”

Cıvıl Cıvıl komutanlarıyla görüştüğünü belirten Zelenski, kendisine sunulan raporların ongun olduğunu belirterek, “Pazar günü Erkânıharbiyeiumumiye Başkanı ile bire bir derinti yaptım. Veriş günü olmasına karşın uğraş sırasında dinlence günü yoktur. Silahlı Kuvvetler Başkomutanı, harekat bölgeleri komutanları ve duyu şefi raporlar verdi. Bunlar gani raporlardı” ifadelerini kullandı.

Share: