Zaporijya bölgesindeki Kuşugum köyüne füze saldırıları

Sabah evcil saatle 04.00 kadar planlı füze saldırıları yüzünden köydeki evler kısmen yıkıldı, patlamalar sonucu tarlalarda açılan dip kuyular da görenleri şaşırttı.

Zaporijya Bölgesel Askeri İdaresi Başkanı Oleg Buryak, bu köye elan önceki da geveze düzenlediğini amma bu saldırının henüz kıvrak olduğunu söyleyerek, “Füze saldırıları sonucu bire bir karı hayatını kaybetti. Evler korkulu hasar gördü” ifadesini kullandı. Buryak, saldırıların hangi asıl füzelerle yapıldığına dair elan yeterli bilgiye erbap olmadıklarını belirterek, “Bu konuda askeri uzmanlar icraat yapıyor” dedi.

Evdeyken bahçeye füze atıldı

Köyde, Rusların fırlattığı füzelerin hasar verdiği evlerden birinin sahibi 50 yaşındaki Lyuba Belovodenko, tün keskin saldırıların meydana geldiğini dile getirdi. Belovodenko, bahçelerine kullanılmış eden füze sebebiyle yaşadıkları habbe kısmen yıkıldığını, bahçede biraz metre derinlikte çukurun açıldığını belirterek, “Çevik sırasında evde oğlum ile beraberdik. Oğlum otizm hastasıdır” dedi.

‘Evin mutfağı yıkıldı’

Biraz patlama sesinin peş peşe duyduğunu rapor eden Belovodenko, “İlk patlama saat 04.00 sularındaydı. O ara ego kalktım ve ikinci patlama meydana geldi. Akak odasının pencereleri yıkıldı. Sonradan üçüncü füze patladı az buçuk uzakta. Hareketli sonucu lüp mutfağı yıkıldı. Lüp çatısı toprakla kaplandı” ifadelerini kullandı.

Rusya’ya şişman yepyeni: Cepheden 200 km uzaktaki üssü vuruldu

Rusya, Ukrayna’daki MEMLUK yapımı HIMARS füzelerini havada vurdu

Rusya’ya karışmak için halk oylaması düzenleyecekler

UAEA’dan Zaporijya Çekirdeksel Santrali üzere ‘felaket’ uyarısı

Ukrayna’daki Zaporijya Nükleer Santrali kontrolden daha çok

Herson ve Zaporijya’bile Rus vatandaşlığına geçişte zorlamasız

Share: