Zaaf uğruna elektrikli aracıyla İsviçre’den yola imdi, Türkiye’de 81 ili geziyor

Elektrikli araçla Türkiye’nin gezilip gezilemeyeceğini iptila ederek Türkiye’ye mevrut Halide Studer, gezeceği 40’ıncı toprak adına Erzurum’a geldi. Erzurum’de diri Elektrikli Anahtar Uzmanı Muhammet Durmuş’un davetiyle mevrut Studer, İsviçre’birlikte hareketli arkadaşlarına elektrikli araçla Türkiye’nin gezilebildiğini kanıtlamak istiyor.

İsviçre’dahi dinç Halide Studer, Türkiye’nin elektrikli araçla gezilip gezilemeyeceğini düşkünlük ettiği için aracıyla Türkiye’yi seyran kararı aldı. Elan sonra Erzurum’de ruhlu Elektrikli Çevirgeç Uzmanı Muhammet Durmuş’un daveti üzerine zat elektrikli ara bulucu ile Türkiye’ye geldi. Edirne’den başlayarak ülkeyi gezmeye başlayan Studer, 40’ıncı gezeceği ülke kendisine Erzurum’a geldi. Studer, elan evvel 76 büyüklük gezdiğini belirtirken, Türkiye büyüklüğünde güzelce ayrımsız saha görmediğini tabir etti. Mavera yandan, İsviçre’deki arkadaşlarına Türkiye’nin elektrikli araçla gezilebildiğini birlikte ispat etmek isteyen Studer, ülkenin eksiksiz illerinde elektrikli aracını şarj edebildiğini söyledi.

“Türkiye’nin seçkin yerini elektrikli araçla gezmek benzer”

Türkiye’nin elektrikli araçla gezilebileceğini İsviçreli arkadaşlarına kanıtlamak için Türkiye’yi elektrikli aracıyla gezmeye başladığını tamlayan Studer, “Buraya İsviçre’den geldim. İsviçre’da yaşıyorum ve şu anda Türkiye’bile tatildeyim. Gezmeyi çokça seviyorum ve 76 ülke gezdim. Şu anda buraya geldiğim elektrikli aracımla üstelik 18 devlet gezdim. Türkiye’yi gezmem amacıyla oğlum beni yönlendirdi. Tıpkı da öz memleketin olan Türkiye’yi gez dediler. Bununla beraber nikbet ettiğim üzere üstelik bu geziye çıkma kararı aldım. Ayrımsız elektrikli araçla Türkiye gezilebilir mi diyerek merak ettim. Hem öz merakımdan hem de İsviçre’üstelik elektrikli komütatör kullanan arkadaşlarıma gezilebileceğini tanıtlamak üzere geziye çıktım. İsviçre’den çokça takipçim olduğu üzere gelişigüzel çevrim görsünler diye niteleyerek toplumsal medya hesabımdan de paylaşım yapıyorum. Hem Türkiye’nin çokça evire çevire olduğunu hem birlikte Türkiye’dahi elektrikli aracın yükleme edilebildiğini belirtmek, Türkiye’birlikte bunu tahsis etmek mümkün” dedi.

“Erzurum, Türkiye’dahi gezdiğim 40’ıncı memleket oldu”

Türkiye’nin gelişigüzel yerini gezeceğini ve şu zaman da gezdiği 40’ıncı memleket kendisine Erzurum’üstelik olduğunu belirten Studer, “Çalışmalar var ve bu uygulamaların yönlendirmesi ile çokça

kolay tıpkısı şekilde yükleme noktalarını bulabiliyorum. Aracın menzili 560 kilometre ama albeni şartlarına bakarak değişiyor. Arz yara belki ile 450 kilometre sorunsuz şekilde gidebiliyorum. Erzurum, Türkiye’dahi gezdiğim 40’ıncı memleket oldu. Gezimde sıradan ilerledim; yarısı bitti, yarısı kaldı diyebilirim. Türkiye’nin her yerini başvurmak benim üzere haddinden fazla heybetli; tek yeri atlamadan gelişigüzel yeri gezeceğim. Türkiye gezimde çokça güzel şeyler yaşadım amma benim dikkatimi calip 15-25 yaş grubu arası gençler oldu. Burada gençler haddinden fazla anaç ve bilinçliler. Değme şeyi nikbet ediyorlar. Ben üstelik onları aracımla tur attırarak gezdiriyorum. Erzurum’u sıcak buldum ayrımsız şekilde insanları da haddinden fazla ısıdam. Kıytırık gün doğusu insanı çokça adamcıl ve değme durumda apotr oluyorlar” diye niteleyerek konuştu.

“76 mutluluk gezdim, Türkiye büyüklüğünde iyicene büyüklük görmedim”

Muhammet Durmuş’un daveti konusunda buraya geldiğini dahi tabir fail Studer, “Burada Muhammet diye niteleyerek tıpkısı arkadaşım var, bana haddinden fazla havari oldu. cağ kebabı yedim ve çok beğendim. Ferda Bayburt, Gümüşhane’yi gezeceğim. Henüz sonradan Erzincan’a gideceğim. 76 ülke gezdim ve alelade Türkiye kadar adamakıllı benzeri büyüklük daha görmedim. Muhammet bana gezdiğim bölgelerde haddinden fazla havari oldu. Zaten buraya onun daveti ile geldim” şeklinde konuştu.

“Balaban olan Doğu Küçük Asya’nun elektrikli araçla gezilebildiğini kaplamak”

Türkiye’nin ve Maşrık Küçük Asya’nun elektrikli araçla sınırlı dışından gelinerek gezilebileceğini kaydeden Durmuş ise, ” Şark Rum Bölgesi’ni elektrikli araçla gezen önce gönül benim. Halide Karı’ı birlikte toplumsal iletişim araçları üzerinden izlem ediyordum. Elektrikli kurgu ile gezdiği yerleri görüyordum. Onu Türkiye’ye çağırma ettim. Gezisinde ona öncül olmak istedim ve o üstelik bizi kırmadı buraya, Erzurum’a büyüklüğünde geldi. Türkiye’nin batısında elektrikli araçla hiçbir ülkü yaşanmadığı biliniyor. Doğu Rum’birlikte elektrikli araçla gezilebildiğini kabul etmek ve farkındalık sağlamak benim amacımdı. Halide Eş elektrikli vesait üstünde çok bilgili tıpkı insan, filhakika kendisi birlikte elektrikli miftah sürüş eğitmeni adına tecrübeye eş durumda. Bu benim hayalimdi, sınırlı dışından elektrikli araçla Erzurum’a getirip Erzurum’u ona tanıtmaktı” açıklamalarında bulundu. – ERZURUM

Share: