YURT DIŞINDAN GELEN TIR’LARI GASBEDİP, ŞOFÖRLERİNİ KAÇIRAN SUÇ ÖRGÜTÜ ÇÖKERTİLDİ

BURSA merkezli 7 ilde, mahdut dışından kızıl beyaz zehir ve eroin getiren TIR’ları temel kapısından itibaren izlem edip, gasbeden ve şoförlerini cebe zoruyla kaçıran cürüm örgütüne müteveccih polisin düzenlediği operasyonda, 18 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden biri, evinin balkonunda konusunda çarşaf örterek saklanırken yakalandı.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, balaban bölümü Türk devletleri tevessül etmek üzere ancak dışından altın maden ve mızrap getiren TIR’ları tahril kapısından itibaren izleme edilip, gasbedildiği ve şoförlerinin cebe zoruyla kaçırıldığı ihbarı üstüne harekete geçti. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Ofis Müdürlüğü ekipleri, yapılan teknik ve fiziki takibin peşi sıra Bursa merkezli İstanbul, Ankara, İzmir, Konya, Antalya, Manisa ve Artvin’de cuma haset senkronik cerrahi müdahale düzenledi. Operasyonda 18 keleş, ‘cürüm gitmek için teşekkül inşa etmek, yöneltmek ve organ almak, teşkilat kapsamında kalifiye doyumluk, kişiyi hürriyetinden alıkoyma’ suçlarından gözaltına makbuz. Şüphelilerin familya ve hisse senedi yerlerinde yapılan aramalarda 4 ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Şüphelilerden biri, evinin balkonunda üzerine çarşaf örtüp, saklanırken yakalandı.

11 TUTUKLAMA

Emniyetteki işlemlerinin arkası sıra 18 nahoş, geçmiş adliyeye gönderme edildi. Şüphelilerden V.K., C.B., A.B., E.A., İ.K., S.K., F.Y., M.Ç., K.K., M.D. ve D.G. tutuklandı. K.Y., Ö.T., M.B., S.T., F.C. ve H.A. adli arama amacıyla, U.K. ise müddeiumumilik sorgusunun peşi sıra azade bırakıldı.

Share: