Yüksekova’daki minibüsçüler benzeri günlük kazançlarını depremzedelere bağışladı

Yüksekova’daki minibüsçüler benzeri günlük kazançlarını depremzedelere bağışladı

HAKKARİ – Hakkari’nin Yüksekova Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası ile S.S. 3 Nolu Şehir İçi Kooperatifine ilişkin kent içi minibüs esnafı, bugünkü gelirlerini depremzedelere bağışlamak için eğreti taşıdı.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından binaların yıkıldığı 10 ilde taharri istirdat çalışmaları üstelik sürdürülüyor. Depremzedelere destek olma hesabına Yüksekova Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası ile S.S. 3 Nolu Site İçi Kooperatifine sınırlanmış sürücüler, bugünkü kazançlarını depremzedelere uzatmak üzere çalıştı. Hakkari Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Tekin, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana mevrut 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremlerin 11 şehirde balaban katabolizma ve on binlerce insanın hayatını kaybetmesine kere açtığını belirterek, “Öncelikle zelzele felaketinde hayatını kaybeden bilcümle vatandaşlarımıza Allah’tan yağmur, yakınlarına ve bilcümle halkımıza başsağlığı diliyoruz. Böylesi felaketlerde biliyorsunuz ki dayanışma çokça önemlidir. Hakkari halkımız de bu felakette deprem bölgesiyle tehlikeli anlamda tıpkı el birliği sergilemiş ve depremin önceki gününden bugüne kadar burada yardımlar toplayarak depremzede kardeşlerimizle el birliği içerisinde olmuştur. Bugün da Yüksekova Şoförler ve Otomobilciler Odamızın öncülüğünde kent zarfında bulaşıcı taşımacılığı yapan S.S. 3 Nolu Kent İçi Kooperatifine minibüs esnafı tıpkı dayanışma göstermiştir ve bu dayanışmayla bugün elde edecekleri bütün kazançlarını afetzede kardeşlerimizle paylaşacaklar. Bu anlamda bütün minibüs esnafımızı kutluyorum” dedi.

Yüksekova Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Selami Durna ise depremlerde hayatını kaybedenlere Allah’tan yağmur dileyerek, “Bu incitici hepimizin acısı ve bizde bu acıyı kabullenmek namına hareket bölgesindeki kardeşlerimizin yaralarını az birlikte olsa sarabilmek adına hakeza tıpkısı kampanya başlattık. Kent içi minibüs esnafımızın bugünkü gelirini depremzede bölgesindeki kardeşlerimize göndereceğiz. Rabbim bu asıl felaketleri tıpkısı henüz ülkemize yaşatmasın” şeklinde konuştu.

Share: