Yozgat’ta doktorlar fazla mesaide

Yozgat’ta doktorlar çok mesaide

YOZGAT – Yozgat Kent Hastanesi Başhekimi Ehlivukuf Dr. Mustafa Kozan, say saatleri içerisinde hastaneye gitme fırsatı bulamayan ve termin alamayan hastalara amelî nail olmak üzere Çarşamba günleri “say dışı poliklinik” hizmeti verdiklerini söyledi.

Yozgat Site Hastanesi’nde yoğunluktan belde randevu kabul etme sıkıntısının yaşandığı Göz, KBB, kardiyoloji ve avrat mevlit gibi polikliniklerde rastgele hafta Çarşamba günü saat 17.00-19.00 saatleri ortada “iş dışı poliklinik” hizmeti başlatıldı.

“19 hekim fariza yapıyor”

Yozgat Site Hastanesi Başhekimi Ehlihibre Dr. Mustafa Kozan, vazifeli 19 hekim ile sürdürülen bakım karşı açıklamalarda bulunarak, “Say dışı poliklinik hizmetini seçme hafta Çarşamba günleri saat 17.00 ila 19.00 beyninde başlattık. Alelhusus termin bulamayan hastalarımızın ve çalışma içerisinde hastaneye gelemeyen hastalarımıza bakım isnat etmek namına hakeza bire bir hizmeti uyguladık. Hastalarımıza bu saatler arası 19 hekimimizle birlikte hele talebin faziletli olduğu branşlarda hizmet veriyoruz. Kardiyoloji, KBB, Göz, avrat doğum, dahiliye kabil branşlarda 19 hekimimiz canlı adına çalışmaktadır. 6 kamer geçmiş dahi böyle tıpkı hizmet vermiştik ve çokça adamakıllı düşüncesiz dönüşleri olmuştu. Zira lüzum istemez gerek hisse senedi yoğunluğundan gerekse özel sebeplerden himmet saatleri içerisinde gelemeyen hastalarımıza güzel ayrımsız akşam ezanı polikliniği hizmeti bırakılmış oluyor” dedi.

Başhekim Kozan iş dışı poliklinik hizmetini sağlayan çalışanlara teşekkürname ederek, “Tığ bu hizmeti elan üstelik güzelleştirip geliştireceğiz. Amacımız ağız ağıza hastalarımıza domuzuna aynı hizmet sunabilmek, bunun üzere de elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“2 saat içerisinde 40’a yakın hastalanmış alıyoruz”

Ayn Hastalıkları Hekimi Op. Dr. Fevzi Polat ise say dışı hizmette de yoğunluğun olduğunu belirterek, “Yozgat Şehir Hastanesi’nde göz hastalıkları hekimi adına çalışmaktayım. Dönme içerisinde polikliniğimiz çok kısık olmakta, ayakta hastalarımıza dahi hizmet vermekteyiz. Belde illerden gelen hastalara üstelik bakım veriyoruz. Kapsam hakeza olunca bile parasız sayımız artıyor. Tığ bile faaliyet dışı hastalarımıza koruyucu olmaya çalışıyoruz. Saat akşam ezanı 5-7 arasında poliklinik yapıyoruz. Yine gösterişli benzeri şekilde çalışıyoruz. Halkımıza hizmet vermekten hava mutluyuz, iş dışı ortaklık çok oluyor, iki saat içerisinde 30-40 sayrı alıyoruz hassaten yetiştiremediğimiz hastalar de oluyor” ifadelerine düzlük verdi.

“Uygulamadan memnunuz”

Mesai dışı poliklinik hizmetinden duyduğu memnuniyeti tamlayan vatandaşlardan Talip Yılmaz de, “Bu uygulamayı gayet müspet buluyorum. Çünkü bizim kadar çalışanlar için müsaade alma problemi oluyor yahut yarar olamıyoruz. Uygulamanın bu şekilde olması bizim amacıyla gayet bol. Vatandaşın işini kolaylaştıran uygulamaların yapılmasını takdir ediyoruz. Saat akşam 5 ila 7 arasında muayenemizi oluyoruz, herkese çok teşekkür ederim” diye niteleyerek konuştu.

Memnune Kamlı isimli yurttaş de, “Haftada tıpkısı dönme saat akşam 5 ve 7 arası Yozgat Şehir Hastanesi’nde bakım veriliyor. Bu sistemden haddinden fazla memnunuz, yeryüzü azından fasıla bulabiliyoruz ve tetebbu olabiliyoruz. Bu sistemi hayata geçirenlere ve doktorlarımıza haddinden fazla teşekkürname ediyorum” dedi.

Share: